reklama
 
 

Český student se v USA nudil. Ilustracemi teď okouzlil svět

2. 2. 2015 8:05
Student střední školy na výměnném pobytu v USA zaujal média svým kreativním koníčkem na sociální síti.

Denver – Kristián Mensa je 17letý mladík z Česka, který plní už nějakou dobu svůj Instagram zábavnými kresbami. Hravými výjevy vdechuje život běžným věcem, a přestože je zatím jen středoškolák s mnoha nápady, světová média mu věnují pozornost.

"Začal jsem kreslit už jako malý kluk ve výtvarném kroužku. Nikdy mě to ale moc nebavilo, protože jsem preferoval kreslit si to svoje," říká sedmnáctiletý Kristián, který se před třemi lety přihlásil na Instagram a začal své obrázky sdílet s kamarády.

Jeho tvorba měla úspěch, proto se rozhodl pověsit kresby na zahraniční web BoredPanda, kde si ho už našla média jako Huffington Post, Elite Daily nebo francouzský Spi0n.

"Pro někoho jsou mé obrázky jen zdroj zábavy a pobavení, pro druhé mají i hlubší smysl," říká o svém koníčku Kristián, který se ale už od dětství věnuje také hře na klavír, divadlu a posledních pár let i tanci.

V USA má více času, proto kreslí

Do Colorada odjel ve svých 16 letech studovat střední školu a oproti českému školství má dle svých slov více času na kreslení. "Upřímně mi občas ten školní stres a učení se ráno v autobuse chybí. Na druhou stranu tu mám více času se kreativně rozvíjet, dělat to, co mě baví, a soustředit se na budoucnost.“

V červenci se mladík opět vrací do České republiky a podle svých slov se už kromě rodiny nemůže dočkat svíčkové a ovocných knedlíků. Jak to ale bude s jeho uměním do budoucna, sám ještě netuší.

"Jsem naprosto nerozhodná osoba, a tak stále nevím, čemu bych se chtěl v budoucnu hlouběji věnovat. Snad se do maturity rozmyslím a vydám se tím správným směrem.“

autor: jaz | 2. 2. 2015 8:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama