Hráči zůstali stát jako opaření. Demolice elektrárny při fotbalovém zápasu baví sítě

pru pru
9. 6. 2021 9:06
Netradiční podívanou zažili britští fotbalisté a jejich fanoušci při nedělním okresním zápasu v anglickém městě Rugeley. Místo běžného písknutí rozhodčího utkání přerušila plánovaná demolice čtyř chladicích věží nedaleké uhelné elektrárny. Uprostřed zápasu hráči zůstali jen nevěřícně stát a sledovali, jak mohutné věže spadly k zemi za několik vteřin. Jeden z fanoušků svůj nevšední zážitek natočil.
Fotbalový zápas okresní anglické soutěže přerušila demolice uhelné elektrárny. Mohutné chladicí věže zmizely za pět vteřin. | Video: Reuters

Řízenou demolici již nefunkční elektrárny Rugeley v hrabství Staffordshire na středozápadu Anglie naplánovali její majitelé na nedělní dopoledne. V tu chvíli probíhal na hřišti vzdáleném jen několik stovek metrů od elektrárny zápas okresní anglické soutěže.

Záběry z demolice nejprve zveřejnil jeden z fotbalových fanoušků na svém Twitteru. Po tom, co video na sociální síti získalo za necelých 24 hodin přes půl milionu zhlédnutí, si ho všimla i světová média.

Každá ze čtyř chladicích věží uhelné elektrárny Rugeley byla vysoká přes 120 metrů. Řízenou demolicí byly mohutné objekty strhnuté k zemi za pouhých pět vteřin. Hned poté se do okolí začala šířit oblaka kouře a dýmu. Někteří obyvatelé se zájmem plánovanou demolici v ulicích městečka sledovali.

Elektrárna Rugeley zaměstnávala v době svého největšího výkonu v 80. letech přes 850 pracovníků a dodávala energii více než půl milionu domácností. V roce 2016 byla po více než padesátiletém provozu uzavřena. Nynější majitelé plánují pozemek po zbourané elektrárně využít k výstavbě více než dvou tisíců nízkoenergetických domů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy