Foto: Skuteční Hoši od Bobří řeky. 100 let Pražské Dvojky

Foto: Skuteční Hoši od Bobří řeky. 100 let Pražské Dvojky
Hned v  roce vzniku uspořádal oddíl první tábor u Pelíškova mostu na Sázavě. Mimo jiné zde Dvojka vyzkoušela dnes běžně používané stanové podsady. Heslo Jaroslava Jestřába Foglara vždy bylo, že tábor Dvojky je podnik pro celé muže.
Pražská Dvojka tábořila v průběhu své existence např. v Posázaví, na Podkarpatské Rusi, v Tatrách a v Novohradských horách.
Po prázdninách roku 1914 a vypuknutí světové války se oddíl zapojil do prací v Červeném kříži a pořádal propagační ukázky skautského táboření na Císařském ostrově, ve Stromovce, na Klamovce i v Čáslavi. (Na snímku pravidelná součást táborů Dvojky - olympiáda).
Oddíl pořádal i dobročinná divadelní představení a také převzal administrativní práce na vznikajícím časopisu Junák. Úspěšně se účastnil i různých sportovních klání.
Foto: Archiv Pražské Dvojky / Výstava Stoleté album
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
19. 12. 2013 15:30

Stoletou historii nejslavnějšího českého skautského oddílu Pražská Dvojka, veřejnosti známému díky knihám Jaroslava Foglara Hoši od Bobří řeky a dalším, přibližuje výstava fotografií "Stoleté album", která je od 11. prosince do 13. ledna přístupna v pražském Café Lajka.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: ČTK
Další zprávy