Firma chce z masožravce udělat vegana. Za tři měsíce bez masa mu věnuje milion a půl

Magazín Magazín
11. 1. 2021 17:00
Dokonale propečený steak, šťavnatý burger nebo křupavá slanina. Milovníci masa by se takových pochoutek jen tak nevzdali. Britská dodávková služba s bezmasým jídlem Vibrant Vegan ovšem nyní přišla se zajímavou výzvou. Jednoho masožravce, který se svých oblíbených pochoutek na tři měsíce zřekne, hodlá obdarovat 50 tisíci liber (v přepočtu téměř milionem a půl korun).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Lákavou peněžní odměnou chce firma Vibrant Vegan potěšit "největšího britského masožravce". Cílem výzvy je přesvědčit zarytého příznivce masa, že veganské jídlo obsahující rostlinné alternativy živočišných produktů může být stejně chutné jako kterékoli jiné.

Odvážlivci, kterým zmíněný obnos stojí za trochu sebezapření, se mohou do 25. ledna zaregistrovat na webu dodávkové služby. Ta následně z uchazečů vybere jednoho, který bude mít za úkol vydržet tři měsíce na veganské stravě. K tomu bude muset na sociálních sítích pravidelně přidávat příspěvky o tom, jak se cítí a jestli mu chutná.

Účastník experimentu bude mít po ruce profesionálního výživového poradce, který mu bude pomáhat v sestavování jídelníčku. A protože příprava veganských jídel může být pro masožravce nezvyk, asistovat bude také šéfkuchař, který ho naučí s rostlinnými alternativami vařit. Informoval o tom zábavní web Unilad.

Pokud se "pokusnému králíkovi" podaří výzvu dovést do zdárného konce a nezbaštit tajně ani plátek slaniny nebo nožku párku, dostane od iniciátorů na výběr. První variantou je už zmíněné finanční ohodnocení ve výši 50 tisíc liber. Kromě toho se ale účastník experimentu může zkusit překonat až do konce roku 2021.

Pokud se do toho pustí a dál bude na sociálních sítích sdílet hodnocení veganského jídla, aby k němu přilákal další lidi, kteří dosud na maso nedali dopustit, čeká ho vedle slíbeného obnosu ještě další odměna. V takovém případě totiž od Vibrant Vegan dostane celoživotní poukázku na dodávku bezmasých jídel v hodnotě 100 tisíc liber (necelé tři miliony korun).

Mohlo by vás zajímat: Veganství u dětí? Jde o soucit se zvířaty a etiku, lékaři nejsou experti na stravování, říká veganka

O třetině dětí pediatr neví, že jsou vegani, někteří odmítnou veganské dítě vyšetřit, lékaři nejsou experti na výživu, říká veganka Selinger | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 16 minutami

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy