Kde Somr razítkoval zadnici a Cruise utíkal z vězení. Slavná filmová místa v Česku

Magazín Magazín - za podpory: Střední Čechy - logo
3. 9. 2020 6:01
České i zahraniční filmaře lákají střední Čechy už desítky let, hrady, zámky, historická centra měst i krásná příroda posloužily jako lokace dvěma stovkám filmů i seriálů. Vybrali jsme ty nejzajímavější komedie, seriály i dramata z domácí a hollywoodské produkce zasazené do přírody, měst i vesniček, které najdete kousek od Prahy.
Foto: https://www.instagram.com/miloslav.krejci77/

Vesničko má středisková

Je to už 35 let, co měl v kinech premiéru film režiséra Jiřího Menzela podle scénáře Zdeňka Svěráka Vesničko má středisková. A některá místa se v Křečovicích v okrese Benešov vůbec nezměnila. Filmoví nadšenci mohou i dnes rozpoznat statek, kde žil prostoduchý Otík (János Bán), nebo domek Turkových, které ztvárnili Petr Čepek a Libuše Šafránková. Hospoda, "kde chlapi lijou pivo z oken", je sice už léta zavřená, ale schody tam zůstaly stejné… (Na snímku je milovník cestování a Svěrákova humoru Miloslav Krejčí, který v Křečovicích nafotil na stejných místech několik scén z filmu.)

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy