Tihle Češi konají dobro nejen na Vánoce. Deset příběhů dobročinnosti

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
22. 12. 2018 19:19
Tihle lidé se většinou mají dobře a nic jim neschází, dost možná by už v životě nemuseli nic řešit a jen si užívat. Jenže skutečnost, že se mají dobře, je pro ně impulsem, aby zlepšili život i druhým, kteří takové štěstí neměli. Starají se o lidi nemocné, opuštěné či bez domova, probouzejí svůj region. Pomáhat jim přijde samozřejmé a nedělají to nárazově, ale zkrátka pořád. Většina těchto osobností získala prestižní ocenění Via Bona pro mimořádné filantropy. Podívejte se na 10 nejzajímavějších příběhů pomoci.
Foto: Archiv Ludmily Böhmové

Ludmila Böhmová: Odešla jsem do předčasného důchodu, abych mohla kdykoliv pomáhat Africe

Středoafrická republika je čtvrtou nejméně rozvinutou zemí na světě. Právě zde se proto rozhodla pomáhat obecně prospěšná společnost Siriri včetně své spoluzakladatelky Ludmily Böhmové (63).

Babička od osmnácti vnoučat začala "na stará kolena" jezdit na africké mise. Aby mohla vyjíždět kdykoliv, odešla do předčasného důchodu. Od té doby absolvovala dvanáct dlouhých misí. Spolu s kolegy se v zemi zasloužila o zásadní vymýcení negramotnosti. Jen během srpna 2018 vyškolila Siriri 238 středoafrických učitelů.

"Je to úplně zapomenutá země, dokonce má přízvisko 'sirotci rozvojové pomoci'. Pokud tam nehrozí genocida či občanská válka, tak si krize v zemi nikdo nevšímá," říká spoluzakladatelka Siriri Ludmila Böhmová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy