Fila: "Woody Allen to udělal." Špinavý případ údajného sexuálního napadení se vrací

"Dokument Allen vs. Farrow má potenciál být podobně skandální jako Leaving Neverland o Michaelu Jacksonovi," tvrdí filmový kritik Kamil Fila. Nová série HBO podle něho vzbudí kontroverze už jen s ohledem na to, kolik "špíny" a intimností se v ní objeví.
Podívejte se na videorecenzi k dokumentární sérii Allen vs. Farrow. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Jedná se o kauzu, která se v 90. letech otevřela při partnerské válce mezi slavným americkým režisérem Woodym Allenem a herečkou Miou Farrowovou. Allen se nakonec oženil s jednou z jejích adoptivních dcer. Herečka ho vzápětí obvinila, že sexuálně zneužil jejich jinou adoptivní dceru, tehdy sedmiletou Dylan.

"Po zhlédnutí dokumentu jsem přesvědčený, že Woody Allen provedl to, z čeho je celou dobu obviňován, tedy že sahal na intimní partie své adoptivní dcery," tvrdí Kamil Fila. Podle něho to v dokumentu dosvědčuje mnoho přímých i nepřímých důkazů.

"Tento dokument není o tom, abychom se pohoršili nad jedním člověkem, ale snaží se poukázat na to, že když jste bohatý a známý, dokážete zakrýt mnoho věcí," dodává Fila, který si ale myslí, že případ divákům zpětně nezkazí filmy Woodyho Allena.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Krize v letectví trvá, letiště odbavilo ve čtvrtletí o 90 procent méně pasažérů

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj, uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

Koronavirová krize v Česku naplno vypukla loni v březnu. Meziroční 90procentní pokles v prvním čtvrtletí je tak z velké částí ještě v porovnání s předkrizovým stavem. Krize výrazně proměnila i vytížení jednotlivých destinací. Zatímco loni cestující z Prahy nejčastěji mířili do Londýna nebo Moskvy, nyní byla nejoblíbenější destinací Dubaj. Následoval Amsterdam a egyptská Hurgada. Letiště během letošního čtvrtletí odbavilo celkem 6943 letů.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy