Fila: "Woody Allen to udělal." Špinavý případ údajného sexuálního napadení se vrací

"Dokument Allen vs. Farrow má potenciál být podobně skandální jako Leaving Neverland o Michaelu Jacksonovi," tvrdí filmový kritik Kamil Fila. Nová série HBO podle něho vzbudí kontroverze už jen s ohledem na to, kolik "špíny" a intimností se v ní objeví.
Podívejte se na videorecenzi k dokumentární sérii Allen vs. Farrow. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Jedná se o kauzu, která se v 90. letech otevřela při partnerské válce mezi slavným americkým režisérem Woodym Allenem a herečkou Miou Farrowovou. Allen se nakonec oženil s jednou z jejích adoptivních dcer. Herečka ho vzápětí obvinila, že sexuálně zneužil jejich jinou adoptivní dceru, tehdy sedmiletou Dylan.

"Po zhlédnutí dokumentu jsem přesvědčený, že Woody Allen provedl to, z čeho je celou dobu obviňován, tedy že sahal na intimní partie své adoptivní dcery," tvrdí Kamil Fila. Podle něho to v dokumentu dosvědčuje mnoho přímých i nepřímých důkazů.

"Tento dokument není o tom, abychom se pohoršili nad jedním člověkem, ale snaží se poukázat na to, že když jste bohatý a známý, dokážete zakrýt mnoho věcí," dodává Fila, který si ale myslí, že případ divákům zpětně nezkazí filmy Woodyho Allena.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy