Fila: "Woody Allen to udělal." Špinavý případ údajného sexuálního napadení se vrací

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
27. 2. 2021 8:00
"Dokument Allen vs. Farrow má potenciál být podobně skandální jako Leaving Neverland o Michaelu Jacksonovi," tvrdí filmový kritik Kamil Fila. Nová série HBO podle něho vzbudí kontroverze už jen s ohledem na to, kolik "špíny" a intimností se v ní objeví.
Podívejte se na videorecenzi k dokumentární sérii Allen vs. Farrow. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Jedná se o kauzu, která se v 90. letech otevřela při partnerské válce mezi slavným americkým režisérem Woodym Allenem a herečkou Miou Farrowovou. Allen se nakonec oženil s jednou z jejích adoptivních dcer. Herečka ho vzápětí obvinila, že sexuálně zneužil jejich jinou adoptivní dceru, tehdy sedmiletou Dylan.

"Po zhlédnutí dokumentu jsem přesvědčený, že Woody Allen provedl to, z čeho je celou dobu obviňován, tedy že sahal na intimní partie své adoptivní dcery," tvrdí Kamil Fila. Podle něho to v dokumentu dosvědčuje mnoho přímých i nepřímých důkazů.

"Tento dokument není o tom, abychom se pohoršili nad jedním člověkem, ale snaží se poukázat na to, že když jste bohatý a známý, dokážete zakrýt mnoho věcí," dodává Fila, který si ale myslí, že případ divákům zpětně nezkazí filmy Woodyho Allena.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy