Fila: "Woody Allen to udělal." Špinavý případ údajného sexuálního napadení se vrací

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
27. 2. 2021 8:00
"Dokument Allen vs. Farrow má potenciál být podobně skandální jako Leaving Neverland o Michaelu Jacksonovi," tvrdí filmový kritik Kamil Fila. Nová série HBO podle něho vzbudí kontroverze už jen s ohledem na to, kolik "špíny" a intimností se v ní objeví.
Podívejte se na videorecenzi k dokumentární sérii Allen vs. Farrow. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Jedná se o kauzu, která se v 90. letech otevřela při partnerské válce mezi slavným americkým režisérem Woodym Allenem a herečkou Miou Farrowovou. Allen se nakonec oženil s jednou z jejích adoptivních dcer. Herečka ho vzápětí obvinila, že sexuálně zneužil jejich jinou adoptivní dceru, tehdy sedmiletou Dylan.

"Po zhlédnutí dokumentu jsem přesvědčený, že Woody Allen provedl to, z čeho je celou dobu obviňován, tedy že sahal na intimní partie své adoptivní dcery," tvrdí Kamil Fila. Podle něho to v dokumentu dosvědčuje mnoho přímých i nepřímých důkazů.

"Tento dokument není o tom, abychom se pohoršili nad jedním člověkem, ale snaží se poukázat na to, že když jste bohatý a známý, dokážete zakrýt mnoho věcí," dodává Fila, který si ale myslí, že případ divákům zpětně nezkazí filmy Woodyho Allena.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Koalice vedená Saúdskou Arábií tvrdí, že v Jemenu zabila nejméně 165 povstalců

Vojenská koalice vedená Saúdskou Arábií v neděli uvedla, že při náletu v Jemenu zabila nejméně 165 povstalců. Koalice a šíitští rebelové známí jako Húsíové svádí boje o město Maríb, které je poslední baštou provládních sil na severu země, uvedla agentura AFP. Povstalci své ztráty obvykle nesdělují a informaci vojenské koalice nekomentovali.

Vojenská koalice tvrdí, že její nálety za posledních 24 hodin zabily 165 povstalců a zničily deset vojenských vozů. Podobnou informaci síly vedené Saúdskou Arábií vydaly i v pátek, kdy tvrdily, že zabily nejméně 156 rebelů a zničily osm vozů. Boje v Maríbu a okolí znepřátelené strany zahájily v únoru, oblast je bohatá na ropu. V posledních dnech si boje vyžádaly v oblasti kolem tisíce mrtvých.

Válka v Jemenu, nejchudší zemi arabského světa, vypukla poté, co se Íránem podporovaní šíitští povstalci v roce 2014 zmocnili hlavního města Saná, odkud vyhnali mezinárodně uznanou vládu prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Na její straně se o rok později do boje proti rebelům zapojila mezinárodní vojenská koalice pod vedením Saúdské Arábie. Konflikt bývá často označován za zástupnou válku Saúdské Arábie a Íránu. OSN situaci v Jemenu označuje za nejhorší světovou humanitární krizi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy