Fila: Suchánkův smrtící Večírek. Co chtěl režisér říct podivnou hláškou po premiéře?

Kamil Fila Jakub Zuzánek Kamil Fila, Jakub Zuzánek
21. 8. 2021 7:01
Autor divadelní hry Večírek Michal Suchánek se rozhodl převést své dílo do filmu. Je otázka, co ho to napadlo a proč, ale stalo se a je to film, který se obtížně srovnává s čímkoliv, co jsem kdy viděl, říká kritik Kamil Fila. Převod divadla na plátno má úplně jiné zákonitosti, snímek chtěl něco sdělit, ale asi ani sám autor neví co, odhaduje Fila.
Zabiják Kamila Fily - Večírek | Video: Kamil Fila, Jakub Zuzánek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy