Fila: Byznys s bolestí zabil půl milionu lidí. Dokument odhaluje "zločin století"

Kamil Fila Jakub Zuzánek Kamil Fila, Jakub Zuzánek
5. 6. 2021 7:30
Dvoudílný dokument HBO Zločin století od oscarového režiséra Alexe Gibneyho obviňuje farmaceutický průmysl, politiky i vládní předpisy, které umožňují nadměrnou produkci, bezohlednou distribuci a zneužívání syntetických opiátů. Podle kritika Kamila Fily jde o studii lidské bezpáteřnosti a kauzu, která by se v Evropské unii naštěstí stát nemohla.
Zabiják Kamila Fily - Zločin století | Video: Kamil Fila, Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

Aktualizováno před 39 minutami

Olympionička Fišerová zahájila sezonu slalomářského SP bronzem

Kanoistka Tereza Fišerová obsadila třetí místo v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy