Fila: Podivnost roku? Žáby bez jazyka odrazují, z jednoho důvodu ale za vidění stojí

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
12. 6. 2021 7:30
Filmové drama Žáby bez jazyka je příběh jednoho dne Jaroslava K. a jeho nejbližší rodiny. Aby získal své děti od své krásné ženy Blanky, musí se vyrovnat nejen se svojí dominantní matkou, ale hlavně svými nejtemnějšími stránkami. “Jde o jeden z nejpodivnějších filmů české i slovenské produkce,” tvrdí kritik Kamil Fila.
Podívejte se na videorecenzi filmu Žáby bez jazyka. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Cesta hlavní postavy je vystavěna jako počítačová hra. "V průběhu filmu by mělo divákům dojít, že jde vlastně o příběh domácího tyrana, který si vytváří alternativní reality a není schopen přiznat vlastní vinu. Při každém pokusu vytvořit jinou skutečnost hrdina nepříjemně naráží do zdi," tvrdí Fila.

Snímek podle něho stojí za to vidět ve chvíli, když si člověk řekne: ,Chci pochopit psychiku násilníka, který není schopen pochopit sám sebe.‘

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy