Tomáš Klus i letos skončí Mezi ploty, útočiště najde jako Bára Poláková v Bohnicích

Magazín ČTK Magazín, ČTK
20. 5. 2019 7:28
Pořadatelé multižánrového festivalu Mezi ploty připravili pro rodiče s dětmi rodinnou zónu, která nabídne pohádky, divadlo, hudbu a zábavné činnosti. Ke klidné rodinné atmosféře v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice přispěje také skutečnost, že se na celé akci konané 25. a 26. května neprodává alkohol.
Tomáš Klus na útěku. Útočiště najde v Bohnicích | Video: Mezi ploty

Návštěvníci rodinné zóny mohou také vidět program Sto zvířat dětem, Dádu Patrasovou, Taneční hrátky Jana Ondera, kapelu BomBarďák nebo poetickou grotesku o včelí královně v podání HaDivadla. Na festival přijedou rodinám zahrát i další soubory, třeba Studio Ypsilon, Naivní divadlo či Divadlo Continuo, které chystá autorskou loutkovou pohádku inspirovanou magickými příběhy ze všech koutů světa.

Festival bude také místem interaktivní zábavy s množstvím tvůrčích dílen. Například Studio Damúza nejen zahraje loutkovou pohádku, ale taky si s ním děti mohou vyzkoušet, jak se takový dřevěný herec vede. Chystají se workshopy s origami, výrobou loutek a žonglováním nebo seminář bicích nástrojů. Zájemci mohou řádit v indiánském tábořišti, dovádět s bublinami, jezdit na skateboardu a podobně. Starší děti mají možnost zkusit workshopy s dýdžeji, kteří je zasvětí do digitálního DJingu, samplování nebo práce s gramofony.

"V rodinné zóně se navíc objeví i psychologové, s nimiž si může bez obav popovídat každý, kdo má pocit, že mu výchova dětí nebo rodinné trable poněkud přerůstají přes hlavu," podotkla za pořadatele Michaela Šandová.

V dalších zónách vystoupí kupříkladu písničkář Pokáč, Marta Jandová, Lake Malawi, Květy, Mucha, Katarzia, Klara & The Pop, Zrní, N.O.H.A., Xindl X, Mňága a Žďorp, Vypsaná fixa, PSH a mnoho dalších umělců. Někteří z nich, jako Rybičky 48, Bára Poláková nebo Tomáš Klus pro festival natočili originální pozvánku. Poslední jmenovaný celou akci svým koncertem také uzavře.

"Jsou tam lidi usměvavější, je to o něčem jiným. Hlavně si myslím, že ty rodiny s dětmi by se tam měly jít podívat, protože můžou vidět fakt zajímavý věci a nemusejí se bát vůbec ničeho," řekl Kuba Ryba ze skupiny Rybičky 48.

Na letošní festival Mezi ploty přijede na 160 muzikantů a divadelníků. Je to o čtyři desítky umělců více než loni. Na 14 scénách rozesetých po bohnickém parku se odehraje více než 200 dílčích akcí. Pro jednodušší orientaci organizátoři rozdělili areál na několik programových zón, každá z nich má oslovit jinou skupinu návštěvníků. Celý program se nachází na www.meziploty.cz.

Dvoudenní festival Mezi ploty v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice loni navštívilo přibližně 20 tisíc lidí.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy