Zaklínač, postavy Star Wars i Fallout. Fenomén cosplay se prosadil i v Česku, podívejte se

Otakar Schön
4. 6. 2017 11:23
Fenomén cosplay roste globálně i v srdci Evropy. Jen v Česku jsou stovky cosplayerů, kteří se účastní desítek akcí. Nejpopulárnější setkání cosplayerů v Česku představuje Animefest zaměřený na mangu a anime seriálů; členové spolku Brněnští Otaku jej uspořádali už počtrnácté. V roce 2004 začal s 200 fanoušky, letos jich do Brna přijelo pět a půl tisíce. Cosplayeři jsou už tradiční součástí herních akcí, ale třeba i veletrhu Svět knihy.
Geraltina
Geraltina | Foto: archiv Alžběty Trojanové / Cosplay: Alžběta Trojanová @TaAlzbeta

Geralt z Rivie, zaklínač a řezník z Blavikenu

Zajímavým fenoménem cosplay je "genderbend", změna pohlaví postavy. Ze zaklínače Geralta se stane Geraltina, detaily kostýmu přitom zůstávají zachované do maximálního detailu.

"U této varianty více záleží na kostýmu samotném, méně na fyzické podobě cosplayera se zobrazovanou postavu, proto mě genderbend baví víc", vysvětluje Alžběta Trojanová. 

 

Právě se děje

před 41 minutami

První kolo testů mezi sudími neodhalilo žádný případ koronaviru

Všichni rozhodčí, kteří budou řídit zápasy obnovené sezony první a druhé fotbalové ligy, měli v prvním kole testů negativní výsledek na nemoc covid-19. Žádný pozitivní případ na nový typ koronaviru se neobjevil ani mezi delegáty. ČTK to řekl Michal Jurman, tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR, pod kterou sudí spadají.

Další zprávy