Farmář odmítl prodat pole developerům. Tak na něm hospodaří uprostřed sídliště

Magazín Magazín
10. 7. 2021 19:09
Každoroční výhled na probíhající žně mají obyvatelé moderního sídliště v polském městě Lublin. Video tamního farmáře, který na poli uprostřed něj sklízí úrodu v kombajnu, se stalo virálem na sociálních sítích.
Sklizeň uprostřed sídliště. Polský farmář odmítl prodat svá pole, dál tak farmaří mezi paneláky | Video: Michał Mysłowski

K neobvyklé situaci došlo poté, co zemědělec Michal Myslowski odmítl na rozdíl od svých kolegů zemědělců prodat půdu developerům. Těm proto nezbylo nic jiného než moderní budovy postavit kolem malého políčka.

Obyvatelé sídliště farmářovo rozhodnutí ocenili. "Můžu říct, že nás to vůbec netrápí. Lepší je mít takovýto výhled z okna než být obklopena betonovými budovami," uvedla jedna z obyvatelek pro polský deník Dziennik Wschodni.

Samotný farmář dodal, že místní mají pro jeho práci pochopení. "I děti z toho mají radost," řekl Myslowski.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy