Fanoušci Hry o trůny vybrali miliony pro Emilii Clarkovou. Herečku sbírka dojala

Magazín Magazín
3. 6. 2019 11:20
Emilia Clarková poděkovala fanouškům seriálu Hra o trůny, kde ztvárnila Daenerys Targaryen, za štědrost a zájem o její charitativní činnost. Herečka založila dobročinnou organizaci poté, co absolvovala druhou operaci mozkové výdutě. Děkovné video zveřejnila na Instagramu a k pondělnímu ránu mělo devět milionů zobrazení.
Emilia Clark je dojatá, fanoušci financují její charitu | Video: instagram.com/emilia_clarke

Fanoušci Hry o trůny nepodepisují pouze petice za přetočení závěrečné řady seriálu, který skončil v květnu, ale vybírají i peníze na dobrou věc. Rozhodli se dát dohromady 100 tisíc liber (v přepočtu zhruba 2 900 000 korun), které chtějí věnovat charitativní organizaci Emilie Clarkové, a poděkovat jí tak za ztvárnění Daenerys Targaryen.

Iniciativa vzešla od fanoušků seriálu, kteří se domluvili na sociální síti Reddit hned po skončení osmé řady populární fantasy ságy. To už médii proběhla informace, že herečka natáčela Hru o trůny se dvěma nebezpečnými mozkovými výdutěmi.

Emilia Clarková poděkovala v emotivním videu na Instagramu iniciátorce sbírky a dalším tisícům lidí, kteří přispěli. "Nemůžu tomu uvěřit, jsem opravdu dojatá a vděčná. Moc vám děkuju, je neuvěřitelné, co jste udělali," řekla.

Hereččin vzkaz komunitě překvapil i samotnou organizátorku sbírky, která řekla webu BuzzFeed News, že nemohla uvěřit, že Emilia Clarková pro ni a celou skupinu na Redditu nahrála speciální video. "Vůbec tohle nemusela dělat, stačilo, kdyby na to na Instagramu jen odkázala s krátkým komentářem, ale udělala si čas a natočila video."

Minulý týden se objevily zprávy, že kvůli stresu a vyčerpání skončil v péči odborníků herec Kit Harington, který ztvárnil ve Hře o trůny Jona Sněha. I na jeho podporu fanoušci vybírají peníze, momentálně mají na účtu 40 tisíc liber (v přepočtu asi 1 165 000 korun).

Kvíz: Jak dobře znáte Hru o trůny?

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na nový vysílací standard DVB-T2 přeladilo už 2,5 milionu domácností

Na nový televizní vysílací standard DVB-T2 si již přeladilo 2,5 milionu domácností. Přelaďování skončí ve středu, kdy České Radiokomunikace vypnou poslední vysílač v dosavadním standardu DVB-T v Ploštinách ve Valašských Kloboucích. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Podle výzkumné agentury Nielsen Admosphere zůstává pozemní TV vysílání suverénně nejsilnější platformou. Využívá ho stále zhruba 55 procent českých domácností. Průzkum dosud nezahrnuje oblast Zlínska, kde k přechodu došlo v posledních týdnech.

Přechod na nový vysílací standard DVB-T2 odstartoval 27. listopadu 2019, kdy vypnulo DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Praha Žižkov a Cukrák. Původně měl skončit na konci června letošního roku, nucená pauza zaviněná koronavirem proces protáhla do 29. října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy