Faktor Charlotte zafungoval. Princ Harry zatoužil po rodině

pej, ČTK
Aktualizováno 11. 5. 2015 18:44
Princ Harry se během zahraniční cesty po Austrálii a Novém Zélandu nechal slyšet, že si přeje také rodinu jako jeho bratr. Nechce ale nic uspěchat a počká si na vhodný moment.
Princ Harry
Princ Harry | Foto: Reuters

WellingtonPrinc Harry během týdenní návštěvy Nového Zélandu přiznal, že i on touží po dětech a manželce. Zároveň dodal, že se založením rodiny čeká na vhodnou chvíli.

"Samozřejmě i já sám bych chtěl mít děti. Momentálně ale většinu času trávím povinnostmi spojenými se svým původem a postavením. Doufám, že jednou budu mít po boku někoho, kdo to se mnou bude všechno sdílet," citoval prince britský server ITV.com.

Harry nechce nic uspěchat a počká na vhodný okamžik, rozhodně se nehodlá do ničeho nutit a podléhat tlakům jak ze strany královské rodiny, tak médií. "Až přijde vhodná doba, tak se usadím," dodal.

Bratr následníka trůnu je podle ostrovního tisku jedním z nejžádanějších svobodných mládenců na světě. Jen během návštěvy v Sydney dostal hned několik nabídek k sňatku, od nejodvážnější z australských fanynek dokonce i polibek.

Bylo to skvělé, popsal Austrálii

Během čtyř týdnů v australské armádě vystřídal kapitán Harry posádky v Darwinu, Perthu či Sydney, vyzkoušel si trénink na leteckém simulátoru, techniky přežití v divočině, navštívil domorodou komunitu nebo si zahrál australský fotbal na vozíku s vážně raněnými vojáky.

"Bylo to fantastické," stručně popsal svůj australský měsíc. "Je vážně skvělé mít šanci promluvit si s lidmi," usmíval se princ.

Vzhledem k měsíčnímu pobytu v australské armádě a týdenní návštěvě Nového Zélandu, se ještě se svou novorozenou neteří, princeznou Charlotte, nemohl setkat. "William mi sice poslal dvě fotografie, ale už se moc těším domů, až ji uvidím a pochovám si ji," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy