Paráda, Super, To mě štve! Facebook zavedl nové možnosti, jak reagovat na příspěvky

ČTK ČTK, pej
24. 2. 2016 17:01
Facebook se stává pestřejším. Po několika měsících testování v Irsku a Španělsku se novinka dostala k uživatelům sociální sítě na celém světě. Místo dosavadní ikony "To se mi líbí" budou moci lidé vyjadřovat svoje emoce pomocí dalších pěti ikon.
Logo "Like" před sídlem Facebooku v převrácené podobě.
Logo "Like" před sídlem Facebooku v převrácené podobě. | Foto: Facebook

Sociální síť Facebook rozšířila tlačítko "Like" (To se mi líbí) o další možnosti, kterými její uživatelé mohou reagovat na příspěvky. Celkově jde o pět nových tlačítek, která mají podobu emotikonů. Nabídka se rozbalí pokaždé, když uživatelé najedou na tlačítko To se mi líbí.

Facebook ikony
Facebook ikony | Foto: Facebook

Pětice nových emotikonů má podobu srdce (Super), rozesmátého obličeje (Haha), překvapeného obličeje (Paráda), smutného obličeje (To mě mrzí) a naštvaného obličeje (To mě štve).

V pilotní verzi reakcí, kterou firma testovala v říjnu v Irsku a ve Španělsku, byla ještě možnost "Yay". Ta nyní v nabídce chybí.

Změny byly avizované již loni v říjnu. Zakladatel a majitel Facebooku Mark Zuckerberg tehdy připustil, že platforma potřebuje širší škálu prostředků pro komunikaci.

Z původně navrhovaných 20 vybral tým složený z vývojářů a sociálních psychologů konečných šest. Ty znázorňují nejčastěji vyjadřované emoce.

Obsahu je na webu nadbytek a všichni se pereme o čas lidí, říká publicista Koubský. Lidé navíc čím dál víc konzumují zprávy na mobilech, jejich pozornost je těkavější, dodává Tomášek z Aktuálně.cz. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy