Existuje Bůh, ptali se křesťané. Zjistili, že ne

Report
26. 10. 2009 13:10
Londýn - Existuje Bůh? Odpověď na otázku, kterou si lidstvo pokládá už tisíce let, se pokusila v anketě najít britská kresťanská organizace Alpha.
Foto: Michal Žák

A zjištění je překvapivé. Bůh totiž podle všeho nemá mezi uživateli internetu na růžích ustláno.

Existuje Bůh? ptá se jednoduchá otázka s ještě jednoduššími možnostmi: ANO, NE, MOŽNÁ.

Výsledky jsou ovšem zdrcující. V jeho existenci totiž nevěří plných 96 procent ze 170 tisíc hlasujících.

Průzkum tak ukázal, že "Všemohoucí" není až tak všemohoucí, poznamenává sarkasticky britský server The Sun.

Křesťané z Alphy přitom pro úspěch ankety udělali maximum. Celonárodní kampaň odstartovali v září, aby zjistili míru religiozity ve Velké Británii. A přišla je na nemalé peníze - plakáty, ale i televizní reklamy podle odhadů stály několik milionů liber.

Nyní se ovšem zdá, že vše skončí blamáží. Šéfy organizace "zahanbující" výsledek sice překvapil, pomyslnou flintu ovšem do žita neházejí.

"Nemyslím si, že by (průzkum) vypovídal o víře zdejších obyvatel," prohlásil sebevědomě mluvčí Alphy Mark Elsdon-Dew.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy