reklama
 
 

Emma Stoneová je nejlépe placenou herečkou světa, za rok vydělala 26 milionů dolarů

Aktualizováno 16. 8. 2017 21:41
Podle časopisu Forbes se Američanka Emma Stoneová stala nejlépe placenou herečkou na světě. V čele příjmového žebříčku vystřídala svou krajanku Jennifer Lawrencovou, která v žebříčku podle výše příjmů klesla na třetí místo. Druhé obsadila osmačtyřicetiletá Jennifer Anistonová, známá jako Rachel ze seriálu Přátelé.

Los Angeles - Američanka Emma Stoneová se podle čerstvého přehledu časopisu Forbes stala nejlépe placenou herečkou na světě. Osmadvacetiletá herečka, která letos získala svého prvního Oscara za roli ve filmovém muzikálu La La Land, v čele příjmového žebříčku vystřídala svou krajanku Jennifer Lawrencovou, jež se v posledních letech proslavila především akčními filmy Hunger Games (Hladové hry).

Nezdaněný příjem Stoneové mezi červnem 2016 a červnem 2017 podle Forbes činil 26 milionů dolarů (575,7 milionu Kč). Stoneová předstihla osmačtyřicetiletou Jennifer Anistonovou známou jako Rachel ze seriálu Přátelé, která se letos s hrubým ročním příjmem 25,5 milionu dolarů (564,7 milionu Kč) ocitla na druhém místě.

Lawrencová, kterou dva roky po sobě časopis Forbes označil za nejlépe placenou herečku, letos s příjmem 24 milionů dolarů (531,5 milionů Kč), což asi polovina jejího přijmu z posledních let, skončila třetí.

Příjem Lawrencové se snížil po konci natáčení Hladových her, nadále však vydělává na rolích v jiných filmech a ze spolupráce s módní značkou Christian Dior.

Časopis Forbes každý rok vytváří žebříček nejlépe placených celebrit na základě údajů o sledovanosti filmů a rozhovorů s lidmi z filmového průmyslu.

Mezi deset nejlépe placených hereček se letos také dostaly Charlize Theronová, Emma Watsonová a Melissa McCarthyová.

Dohromady si deset nejlépe placených hereček letos přišlo na 172,5 milionů dolarů (3,8 miliardy Kč), což je o 16 procent méně než loni.

Nejlépe placeným hercem byl loni Dwayne "The Rock" Johnson - 64,5 milionů dolarů (1,4 miliardy Kč).

Očekává se, že letošní žebříček nejlépe placených herců Forbes zveřejní v nejbližších dnech.

autor: ČTK | 16. 8. 2017 21:20

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama