Elton John se zastal Harryho a Meghan. Zaplatil jim letadlo i jejich uhlíkovou stopu

Magazín Magazín
20. 8. 2019 14:27
Britský zpěvák a blízký přítel královské rodiny Elton John vyzval veřejnost, aby přestala kritizovat vévody ze Sussexu. Harry a Meghan jsou v centru zájmu médií za to, že cestovali na dovolenou soukromým letadlem, když navíc kážou o ekologické odpovědnosti. "Letadlo jsem pro ně zaplatil já," přiznal John a dodal, že chtěl, aby měla mladá rodina soukromí.
Vévodové ze Sussexu si na začátku srpna vyrazili na dovolenou soukromým letadlem, lidé je teď za to kritizují.
Vévodové ze Sussexu si na začátku srpna vyrazili na dovolenou soukromým letadlem, lidé je teď za to kritizují. | Foto: Reuters

Zpěvák uvedl, že soukromý let na dovolenou vévodů ze Sussexu s jejich synem Archiem do Nice zaplatil proto, aby mladá rodina měla dostatek soukromí. Harry s Meghan čelí kritice za to, že během 11 dní, kdy navštívili Ibizu a Nice, využili celkem čtyřikrát privátního leteckého spoje místo běžného komerčního letu. A to přesto, že jedním z jejich témat je ekologická odpovědnost a ochrana životního prostředí. 

John uvedl, že jej velmi trápí současné "překroucené a zákeřné zprávy v médiích" o soukromém pobytu vévody a vévodkyně ze Sussexu v jeho domě v Nice.

"Princova matka Diana patřila mezi mé blízké přátele. Cítím povinnost chránit Harryho a jeho rodinu před zbytečným obtěžováním tisku, které přispělo k Dianině předčasné smrti," uvedl zpěvák na Twitteru. A dodal, že se svým partnerem Davidem chtěli, aby si po hektickém roce plné charitativní práce odpočinuli v soukromí, na klidném a bezpečném místě u nich doma.

Elton John pak zaplatil i za jejich uhlíkovou stopu "náležitým příspěvkem" do příslušného fondu. 

Britský zpěvák je dlouholetým přítelem britské královské rodiny, v roce 1997 vystoupil na pohřbu princezny Diany a vloni patřil mezi hosty na svatbě vévodů ve Windsoru. 

Harry s Meghan a Archiem strávili 38. narozeniny vévodkyně na Ibize a následně se zastavili v Nice. Vzhledem k tomu, že oba dva patří mezi bojovníky za ekologii, lidé jejich cestování kritizovali. 

Video: Připomeňte si pohádkovou svatbu Harryho a Meghan

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 41 minutami

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy