20 zajímavostí o Lídě Baarové. Jak to bylo s Hitlerem, Burianem i slávou v Hollywoodu

hrz
Aktualizováno 18. 1. 2016 17:55
Život Lídy Baarové by vydal na nekonečný román. Její životopis čítá mnoho zvratů a osudových, často chybných, ale mnohdy neodvratných rozhodnutí. Hlavu popletla nejen mnoha předním českým hercům a režisérům, ale i Hitlerovi či Goebbelsovi.
Jindřich Šimon Baar. Podle tohoto spisovatele vybral tatínek Ludmily Babkové pro dcerku umělecký pseudonym. Tak se zrodila Lída Baarová.
Jindřich Šimon Baar. Podle tohoto spisovatele vybral tatínek Ludmily Babkové pro dcerku umělecký pseudonym. Tak se zrodila Lída Baarová. | Foto: Wikimedia Commons

Lída Babková zvaná Bobeš

Narodila se jako Ludmila Babková, tatínek jí říkal "Bobeš". Když byla ve druhém ročníku na konzervatoři, objevil ji režisér Miroslav J. Krňavský do svého filmu Kariéra Pavla Čamrdy.

Zaujala ho natolik, že jí svěřil hlavní dívčí roli. Musela si vybrat umělecký pseudonym. Tatínek Lídě poradil, ať se přejmenuje na Baarovou, podle otcova přítele, spisovatele Jindřicha Šimona Baara (na snímku).

(Zdroj: Rohál, Robert: Lesk a bída slavných českých žen)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy