20 zajímavostí o Lídě Baarové. Jak to bylo s Hitlerem, Burianem i slávou v Hollywoodu

hrz
Aktualizováno 18. 1. 2016 17:55
Život Lídy Baarové by vydal na nekonečný román. Její životopis čítá mnoho zvratů a osudových, často chybných, ale mnohdy neodvratných rozhodnutí. Hlavu popletla nejen mnoha předním českým hercům a režisérům, ale i Hitlerovi či Goebbelsovi.
Jindřich Šimon Baar. Podle tohoto spisovatele vybral tatínek Ludmily Babkové pro dcerku umělecký pseudonym. Tak se zrodila Lída Baarová.
Jindřich Šimon Baar. Podle tohoto spisovatele vybral tatínek Ludmily Babkové pro dcerku umělecký pseudonym. Tak se zrodila Lída Baarová. | Foto: Wikimedia Commons

Lída Babková zvaná Bobeš

Narodila se jako Ludmila Babková, tatínek jí říkal "Bobeš". Když byla ve druhém ročníku na konzervatoři, objevil ji režisér Miroslav J. Krňavský do svého filmu Kariéra Pavla Čamrdy.

Zaujala ho natolik, že jí svěřil hlavní dívčí roli. Musela si vybrat umělecký pseudonym. Tatínek Lídě poradil, ať se přejmenuje na Baarovou, podle otcova přítele, spisovatele Jindřicha Šimona Baara (na snímku).

(Zdroj: Rohál, Robert: Lesk a bída slavných českých žen)

 

Právě se děje

před 13 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hoří byt v patře domu, na místě je 8 zraněných, záchranáři aktivovali traumaplán. Podle hasičů je požár pod kontrolou

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy