20 zajímavostí o Lídě Baarové. Jak to bylo s Hitlerem, Burianem i slávou v Hollywoodu

hrz
Aktualizováno 18. 1. 2016 17:55
Život Lídy Baarové by vydal na nekonečný román. Její životopis čítá mnoho zvratů a osudových, často chybných, ale mnohdy neodvratných rozhodnutí. Hlavu popletla nejen mnoha předním českým hercům a režisérům, ale i Hitlerovi či Goebbelsovi.
Jindřich Šimon Baar. Podle tohoto spisovatele vybral tatínek Ludmily Babkové pro dcerku umělecký pseudonym. Tak se zrodila Lída Baarová.
Jindřich Šimon Baar. Podle tohoto spisovatele vybral tatínek Ludmily Babkové pro dcerku umělecký pseudonym. Tak se zrodila Lída Baarová. | Foto: Wikimedia Commons

Lída Babková zvaná Bobeš

Narodila se jako Ludmila Babková, tatínek jí říkal "Bobeš". Když byla ve druhém ročníku na konzervatoři, objevil ji režisér Miroslav J. Krňavský do svého filmu Kariéra Pavla Čamrdy.

Zaujala ho natolik, že jí svěřil hlavní dívčí roli. Musela si vybrat umělecký pseudonym. Tatínek Lídě poradil, ať se přejmenuje na Baarovou, podle otcova přítele, spisovatele Jindřicha Šimona Baara (na snímku).

(Zdroj: Rohál, Robert: Lesk a bída slavných českých žen)

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy