20 zajímavostí o Lídě Baarové. Jak to bylo s Hitlerem, Burianem i slávou v Hollywoodu

hrz
Aktualizováno 18. 1. 2016 17:55
Život Lídy Baarové by vydal na nekonečný román. Její životopis čítá mnoho zvratů a osudových, často chybných, ale mnohdy neodvratných rozhodnutí. Hlavu popletla nejen mnoha předním českým hercům a režisérům, ale i Hitlerovi či Goebbelsovi.
Jindřich Šimon Baar. Podle tohoto spisovatele vybral tatínek Ludmily Babkové pro dcerku umělecký pseudonym. Tak se zrodila Lída Baarová.
Jindřich Šimon Baar. Podle tohoto spisovatele vybral tatínek Ludmily Babkové pro dcerku umělecký pseudonym. Tak se zrodila Lída Baarová. | Foto: Wikimedia Commons

Lída Babková zvaná Bobeš

Narodila se jako Ludmila Babková, tatínek jí říkal "Bobeš". Když byla ve druhém ročníku na konzervatoři, objevil ji režisér Miroslav J. Krňavský do svého filmu Kariéra Pavla Čamrdy.

Zaujala ho natolik, že jí svěřil hlavní dívčí roli. Musela si vybrat umělecký pseudonym. Tatínek Lídě poradil, ať se přejmenuje na Baarovou, podle otcova přítele, spisovatele Jindřicha Šimona Baara (na snímku).

(Zdroj: Rohál, Robert: Lesk a bída slavných českých žen)

 

Právě se děje

před 23 minutami

Deník N žaluje Zemanovu kancelář, protože neposkytuje informace některým médiím

Deník N podal žalobu na Kancelář prezidenta republiky kvůli tomu, že od konce května odmítá poskytovat informace některým médiím. V prohlášení na svém webu v pondělí list uvedl, že prezidentská kancelář je úřad jako každý jiný a nemůže si vybírat, zda bude plnit své povinnosti a dodržovat zákony. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček napsal, že mu krok deníku "nestojí za jednu jedinou reakci".

Zdroj: ČTK
Další zprávy