Před dvaceti lety porazil Harry Potter Voldemorta. Zde jsou klíčové momenty v bitvě o Bradavice

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
2. 5. 2018 19:00
Bitva o Bradavice, závěrečný boj mezi dobrem a zlem, mezi Harrym Potterem a Voldemortem, mezi kouzelnickým společenstvím a smrtijedy, proběhla 2. května 1998 v areálu školy čar a kouzel. Projděte si stěžejní momenty konečného vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí. Pozor, kdo nezná knihy či filmy, prozradí mu tento přehled klíčové zápletky.
Foto: Warner Bros

V Prasinkách

Harry Potter, Ron a Hermiona se potřebují dostat do školy čar a kouzel v Bradavicích, ovládané smrtijedy lorda Voldemorta. Je zde totiž ukryt jeden z viteálů, tedy předmětů, do nichž Voldemort uschoval kus své duše, aby si tak zajistil nesmrtelnost.

Vstoupit na střežené pozemky jim pomůže Brumbálův bratr Aberforth, jenž spravuje tajnou chodbu z Prasinek do Bradavic.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy