Mimořádná zpráva

Dva další orli budou hnízdit v Beskydech

Dva další orli budou hnízdit v Beskydech
První máchnutí křídel.
Rozpětí (u dospělých jedinců až 220 cm) je tak velké, že se nevejde do záběru, když pták prosviští blíže.
Otázka několika sekund, než se vznese nad údolím.
Mezi křídly má Orava připevněnou vysílačku na solární energii, pomocí které bude možné monitorovat její pohyb ve volné přírodě.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
12. 8. 2010 12:00

Hostašovice - V beskydských lesích za obcí Hostašovice byl ve středu po 11 hodině dopolední vypuštěn další pár orlů skalních do volné přírody.

Samice Petra a Orava jsou tak v pořadí 14. a 15. dravcem, jež v rámci projektu "Návrat orla skalního do ČR" opustili voliéru.

Tento druh byl u nás na přelomu 19. a 20. století na pokraji vyhubení. Hnízdní populaci se v Čechách a na Moravě pomalu daří obnovovat díky Základní organizaci Českého svazu ochránců v Novém Jičíně.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 47 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy