Dva další orli budou hnízdit v Beskydech

Dva další orli budou hnízdit v Beskydech
První máchnutí křídel.
Rozpětí (u dospělých jedinců až 220 cm) je tak velké, že se nevejde do záběru, když pták prosviští blíže.
Otázka několika sekund, než se vznese nad údolím.
Mezi křídly má Orava připevněnou vysílačku na solární energii, pomocí které bude možné monitorovat její pohyb ve volné přírodě.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
12. 8. 2010 12:00

Hostašovice - V beskydských lesích za obcí Hostašovice byl ve středu po 11 hodině dopolední vypuštěn další pár orlů skalních do volné přírody.

Samice Petra a Orava jsou tak v pořadí 14. a 15. dravcem, jež v rámci projektu "Návrat orla skalního do ČR" opustili voliéru.

Tento druh byl u nás na přelomu 19. a 20. století na pokraji vyhubení. Hnízdní populaci se v Čechách a na Moravě pomalu daří obnovovat díky Základní organizaci Českého svazu ochránců v Novém Jičíně.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy