Dům z Mlčení jehňátek je na prodej. Za miliony a bez sklepa

ČTK ČTK
20. 8. 2015 9:34
Dům ze známého filmového dramatu se prodává v přepočtu za 7,3 milionu korun.
Buffalo Bill z Mlčení jehňátek
Buffalo Bill z Mlčení jehňátek | Foto: Orion Pictures Corporatio

Perryopolis – Ve Spojených státech jde do prodeje dům, který ve filmovém dramatu Mlčení jehňátek představoval domov bestiálního masového vraha Buffalo Billa.

Součástí nemovitosti však není sklepní kobka, ve které psychicky narušený zabiják věznil jednu ze svých obětí, tato scéna se totiž natáčela ve studiu, poznamenala agentura AP.

Realitní makléřka Dianne Wilková i přes neexistenci kobky doufá, že zájemce bude ochotný za dům u Perryopolisu v Pensylvánii na východě USA zaplatit 300 tisíc dolarů (asi 7,3 milionu korun).

Třípodlažní dům ve viktoriánském stylu si nynější majitelé pořídili v roce 1976.

Filmaři oscarového snímku využili halu a jídelnu domu. Natáčení zde v roce 1990 trvalo tři dny, příprava na něj ale štábu zabrala šest týdnů.

Ve filmu Mlčení jehňátek hraje hlavní roli Jodie Fosterová jako mladá studentka akademie FBI Clarice Starlingová. Ta za pomoci bývalého psychiatra a nynějšího odsouzeného vraha a kanibala Hannibala Lectera, ztvárněného Anthonym Hopkinsem, pátrá po masovém zabijákovi, který své oběti stahuje z kůže.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy