reklama
 
 

Drony už létají rychle jako motorky v MotoGP, na formuli 1 ještě nemají

30. 9. 2017 10:34
Rakouský pilot dronů Walter Kirsch dosáhl rekordního času na rakouském závodním okruhu Red Bull Ring (dříve byl nazýván Österrechring či A1 Ring). Obletěl ho za minutu a 39 sekund, což znamená průměrnou rychlost 155 kilometrů v hodině.

Na formuli 1 Walter Kirsch ještě nemá, Lewis Hamilton ve svém monopostu zajel čas 1:07.411. Přiblížil se však nejlepšímu času závodníků z motocyklového seriálu MotoGP, který drží Johann Zarco (1:24.312).

"Je skvělé vědět, že můj závodní dron dokáže rychlostí konkurovat závodním autům a motocyklům," konstatoval Kirsch. Letěl se strojem CherryCraft Supreme 5", vybaveném elektronikou TBS Powercube a motory XNova Lightning.

Dnes, tedy v sobotu 30. září mohou příznivci dronů vidět Kirsche a jeho umění naživo, a to právě na rakouském Red Bull Ringu, kde se utká osmnáct špičkových pilotů z patnácti zemí v závodě Red Bull DR.ONE.

V závodě jde o rychlost, preciznost i strategii. Špatná pilotáž může být potrestána šlehajícími plameny ohně, silnými proudy vzduchu nebo vody - takové jsou totiž překážky, které čekají na závodníky.

"Pro piloty, kteří jsou zvyklí především na soupeření v rychlosti, to bude zajímavá zkušenost," věří ředitel závodu Jörg Bumba.

autor: Tomáš Vocelka | 30. 9. 2017 10:34

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama