Dovolená na podzim? Užijte si slunnou Hurghadu!

Ilona Víchová
6. 9. 2012 13:40
Hurghada je místo, kde si dovolenou užijete téměř po celý rok
Foto: Aktuálně.cz

Turisty oblíbená destinace Hurghada ožívá na podzim, kdy teploty nedosahují k 50 stupňům. Říjen a listopad jsou ideální doba, kdy vyrazit k moři do Egypta. Teplota vzduchu je snesitelná a azurově čisté moře je příjemně vyhřáté. Hotely v Hurghadě jsou připravené na všechny typy zákazníků. Překrásné areály s bazény, masáže a fitness nadchnout i nejnáročnějšího návštěvníka.

Egypt se svou bohatou historií potřebuje minimálně desetidenní dovolenou, aby se vše stihlo. Pokud omrzí opalování, koupání v moři nebo zkoumání podmořského světa, můžete každý den vyrazit na výlet a poznávat egyptskou kulturu. V Hurghadě a jejím okolí lze dělat vše, na co si jen člověk vzpomene.

Al Ghardaqah

Hurghada neboli arabsky Al Ghardaqah je egyptským městem a přístavem, které je omýváno Rudým mořem. Město patří k největším egyptským turistickým centrům poblíž Rudého moře, proto nelze říci, že jde o poklidné místo s čistými ulicemi. Už v devadesátých letech v městě vyrostlo rychlostí blesku několik desítek hotelů a sílu turismu umocnilo vybudování mezinárodního letiště.

Foto: Aktuálně.cz

A co, že je tak lákavé? Vše! kombinace dlouhých písčitých pláží, překrásných podmořských korálových útesů, teplé podnebí a celá řada možností výletů do Káhiry, Luxoru a jiných míst s historií a tajemstvím. Návštěvníky ohromují staroegyptské památky, jakými jsou pyramidy v Gíze či Sakkáře, chrámy v Karnaku a Luxoru a v neposlední řadě pohřebiště v Údolí králů a královen.

Malá rybářská vesnička

Letovisko Hurghada nabízí celou řadu hotelů, restaurací a obchodů, které si jen s představou krásné dovolené můžeme vysnít. Skoro se nechce uvěřit, že Hurghada byla původně malou rybářskou vesničkou a dnes se dělí na několik oblastí. Na severu najdeme krásné středisko El Gouna, centrum tvoří stará část El Dahar spolu s novou čtvrtí Sakkala. Na jih se vydáme k oblastem Shahl Hasheesh až po část Makadi.

Foto: Aktuálně.cz

Sakkala patří k nejmodernější turistické části v Hurghadě. V reálu jde spíše o jednu dlouhou nákupní ulici, která směřuje ze severu na jih. Na jedné straně stojí hotely na pláži a na druhé najdeme městské hotýlky. Zajímavým místem v této části je  Hurghada Marina, překrásný moderní přístav s více než 200 jachtami. V Sakkale žádné pamětihodnosti nenajdete, ale suvenýrů si z této čtvrti odnesete víc než dost.

Pláže a moře

Jedinou nevýhodou tak idylické pláže v Hurghadě je její přelidněnost. Některé části Hurghady už právě kvůli turismu ztratily své překrásné korály na pobřeží a je nutné za nimi vyplout při některém z fakultativních výletů. Oblíbená činnost turistů je výlet lodí s proskleným dnem a vyhlídkové ponorky.

Foto: Aktuálně.cz

Pláže jsou převážně z drobných kamínků, a proto je voda krásně čistá. O teplotu se není třeba bát. Teplota vody má v letních měsících až 30 stupňů Celsia. Ještě v říjnu a listopadu se v Rudém moři dá příjemně koupat, protože teplota vzduchu dosahuje okolo 35 stupňů Celsia. Nejstudenějšími měsíci v Egyptě je prosinec, leden a únor, kdy i tak je průměrná teplota okolo 28 stupňů Celsia.

Volný čas

Kde je moře, jsou i vodní sporty. Kromě této zábavy na návštěvníky Hurghady čeká i zajímavé Muzeum mořské biologie, které najdete jen pár kilometrů na sever od centra. Na místě vás čeká biologická stanice a krásné akvárium. A co by to bylo za luxusní dovolenou, kdyby nebyl k dispozici golf.

V El Gouně se rozprostírá proslavené mezinárodní golfové centrum Steigenberger Golf Resort, který už z dálky září překrásnými greeny. Podobně příjemný golfový areál se nachází i na poloostrově, kde se rozprostírá letovisko Soma Bay. Turisté si oblíbili i střediska v oblasti Safaga či Makadi Bay.

Foto: Aktuálně.cz

Po Egyptě vás dopraví minibusy, které nejsou drahé, jen je třeba si trvat na své ceně. Pokud se vydáte na delší výlet, využijte možnosti si zaplatit fakultativní výlet s průvodcem. Při pobytu buďte opatrní, abyste nedostali nemoc, které se říká Faraonova pomsta. Jde o křeče a nepříjemný průjem. Stačí dodržovat pár základních pravidel, jako pít balenou vodu, nedávat si mimo hotel led do nápojů, nejíst ovoce a zeleninu z trhu, na slunci nosit pokrývku hlavy a nepít příliš ledové nápoje.

Do Hurghady létá Česká republika velmi pravidelně. Doba letu je okolo čtyř až pěti hodin. K pamětihodnostem se pak dostanete autobusy nebo taxíky. Cestovní kanceláře nabízí dovolenou v Hurghadě za cenu okolo 9 tisíc korun za osmidenní zájezd.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy