Dovolená na podzim? Užijte si slunnou Hurghadu!

Ilona Víchová
6. 9. 2012 13:40
Hurghada je místo, kde si dovolenou užijete téměř po celý rok
Foto: Aktuálně.cz

Turisty oblíbená destinace Hurghada ožívá na podzim, kdy teploty nedosahují k 50 stupňům. Říjen a listopad jsou ideální doba, kdy vyrazit k moři do Egypta. Teplota vzduchu je snesitelná a azurově čisté moře je příjemně vyhřáté. Hotely v Hurghadě jsou připravené na všechny typy zákazníků. Překrásné areály s bazény, masáže a fitness nadchnout i nejnáročnějšího návštěvníka.

Egypt se svou bohatou historií potřebuje minimálně desetidenní dovolenou, aby se vše stihlo. Pokud omrzí opalování, koupání v moři nebo zkoumání podmořského světa, můžete každý den vyrazit na výlet a poznávat egyptskou kulturu. V Hurghadě a jejím okolí lze dělat vše, na co si jen člověk vzpomene.

Al Ghardaqah

Hurghada neboli arabsky Al Ghardaqah je egyptským městem a přístavem, které je omýváno Rudým mořem. Město patří k největším egyptským turistickým centrům poblíž Rudého moře, proto nelze říci, že jde o poklidné místo s čistými ulicemi. Už v devadesátých letech v městě vyrostlo rychlostí blesku několik desítek hotelů a sílu turismu umocnilo vybudování mezinárodního letiště.

Foto: Aktuálně.cz

A co, že je tak lákavé? Vše! kombinace dlouhých písčitých pláží, překrásných podmořských korálových útesů, teplé podnebí a celá řada možností výletů do Káhiry, Luxoru a jiných míst s historií a tajemstvím. Návštěvníky ohromují staroegyptské památky, jakými jsou pyramidy v Gíze či Sakkáře, chrámy v Karnaku a Luxoru a v neposlední řadě pohřebiště v Údolí králů a královen.

Malá rybářská vesnička

Letovisko Hurghada nabízí celou řadu hotelů, restaurací a obchodů, které si jen s představou krásné dovolené můžeme vysnít. Skoro se nechce uvěřit, že Hurghada byla původně malou rybářskou vesničkou a dnes se dělí na několik oblastí. Na severu najdeme krásné středisko El Gouna, centrum tvoří stará část El Dahar spolu s novou čtvrtí Sakkala. Na jih se vydáme k oblastem Shahl Hasheesh až po část Makadi.

Foto: Aktuálně.cz

Sakkala patří k nejmodernější turistické části v Hurghadě. V reálu jde spíše o jednu dlouhou nákupní ulici, která směřuje ze severu na jih. Na jedné straně stojí hotely na pláži a na druhé najdeme městské hotýlky. Zajímavým místem v této části je  Hurghada Marina, překrásný moderní přístav s více než 200 jachtami. V Sakkale žádné pamětihodnosti nenajdete, ale suvenýrů si z této čtvrti odnesete víc než dost.

Pláže a moře

Jedinou nevýhodou tak idylické pláže v Hurghadě je její přelidněnost. Některé části Hurghady už právě kvůli turismu ztratily své překrásné korály na pobřeží a je nutné za nimi vyplout při některém z fakultativních výletů. Oblíbená činnost turistů je výlet lodí s proskleným dnem a vyhlídkové ponorky.

Foto: Aktuálně.cz

Pláže jsou převážně z drobných kamínků, a proto je voda krásně čistá. O teplotu se není třeba bát. Teplota vody má v letních měsících až 30 stupňů Celsia. Ještě v říjnu a listopadu se v Rudém moři dá příjemně koupat, protože teplota vzduchu dosahuje okolo 35 stupňů Celsia. Nejstudenějšími měsíci v Egyptě je prosinec, leden a únor, kdy i tak je průměrná teplota okolo 28 stupňů Celsia.

Volný čas

Kde je moře, jsou i vodní sporty. Kromě této zábavy na návštěvníky Hurghady čeká i zajímavé Muzeum mořské biologie, které najdete jen pár kilometrů na sever od centra. Na místě vás čeká biologická stanice a krásné akvárium. A co by to bylo za luxusní dovolenou, kdyby nebyl k dispozici golf.

V El Gouně se rozprostírá proslavené mezinárodní golfové centrum Steigenberger Golf Resort, který už z dálky září překrásnými greeny. Podobně příjemný golfový areál se nachází i na poloostrově, kde se rozprostírá letovisko Soma Bay. Turisté si oblíbili i střediska v oblasti Safaga či Makadi Bay.

Foto: Aktuálně.cz

Po Egyptě vás dopraví minibusy, které nejsou drahé, jen je třeba si trvat na své ceně. Pokud se vydáte na delší výlet, využijte možnosti si zaplatit fakultativní výlet s průvodcem. Při pobytu buďte opatrní, abyste nedostali nemoc, které se říká Faraonova pomsta. Jde o křeče a nepříjemný průjem. Stačí dodržovat pár základních pravidel, jako pít balenou vodu, nedávat si mimo hotel led do nápojů, nejíst ovoce a zeleninu z trhu, na slunci nosit pokrývku hlavy a nepít příliš ledové nápoje.

Do Hurghady létá Česká republika velmi pravidelně. Doba letu je okolo čtyř až pěti hodin. K pamětihodnostem se pak dostanete autobusy nebo taxíky. Cestovní kanceláře nabízí dovolenou v Hurghadě za cenu okolo 9 tisíc korun za osmidenní zájezd.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy