Donald Trump je šašek. Kapela R.E.M. kritizuje miliardáře za neoprávněné použití písně

pej
11. 9. 2015 9:29
Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump dostal další políček od známého muzikanta. Kvůli neautorizovanému použití písně ho kritizuje Michael Stipe z dnes již neexistující kapely R.E.M. Muzikant následně vyzval prezidentské kandidáty a média, aby kvůli předvolební kampani neodváděli pozornost americké veřejnosti od důležitějších problémů.
Michael Stipe
Michael Stipe | Foto: Reuters

Washington - Předvolební kampaň Donalda Trumpa provází mediální skandály a přešlapy. Americký miliardář během svého politického klání stihl urazit mexické přistěhovalce ve Spojených státech, televizní moderátorku, senátora Johna McCaina a naštvat zpěváka Neila Younga, který ho kritizoval kvůli nedovolenému použití své písně.

Ze stejného důvodu proti němu teď vystoupil i zpěvák kapely R.E.M, uvedl zpravodajský server The Daily Beast.

It's The End Of The World As We Know It (And I Feel Fine) | Video: YouTube

"Jděte do pr... a nepoužívejte moji hudbu a můj hlas pro takové šarády, jako je ta vaše," vzkázal Michael Stipe Donaldu Trumpovi a dalším politikům, kteří hodlají pouštět jeho skladby v rámci předvolební kampaně. 

Proti miliardářovi, který usiluje o úřad amerického prezidenta, se vymezil i baskytarista Mike Mills, volil ovšem o poznání mírnější slovník. Obchodního magnáta označil za "šaška". "Myslím si, že tenhle člověk udělá cokoliv, aby se zviditelnil," napsal Mills na svém Twitteru.

Členové R.E.M. následně na Facebooku vybídli politiky, aby neodváděli pozornost předvolebními debatami od vážnějších problémů. "Mějte na paměti, že existují důležitější věci než vaše politické ambice."

Píseň z roku 1987 s názvem It It's the End of the World as We Know It (And I Feel Fine) byla použita v rámci středečního setkání před Bílým domem, kde Donald Trump protestoval proti dohodám o jaderných zbraních s Íránem

Ze stejného důvodu byl americký miliardář kritizován Neilem Youngem už v červnu, když během zahájení svojí prezidentské kampaně nechal zahrát píseň Rockin’ In The Free World. Kanadský zpěvák Trumpa tehdy obvinil z neautorizovaného použití a zároveň se přiznal, že podporuje demokratického kandidáta Bernieho Sanderse.

Ať s Trumpem, či bez Trumpa, republikáni jsou kvůli němu v každém případě v boji o Bílý dům trochu v průšvihu, tvrdí komentátor Hospodářských novin Daniel Anýž. | Video: Daniel Anýž
 

Právě se děje

Další zprávy