Podmínka za přeraženou čelist? Sledujte on-line debatu k domácímu násilí v Česku

Marek Pros Marek Pros
Aktualizováno 6. 5. 2021 17:47
Zdroj foto: Aktuálně.cz Zdroj foto: Aktuálně.cz
S domácím násilím v nějaké formě má zkušenost až třetina lidí. Češi toto téma vnímají velmi citlivě a vážně, přesto kolem něj panuje řada mýtů. Nejen o nich je páteční on-line debata Aktuálně.cz s řadou odborníků, kterou můžete živě sledovat.
Video: Aktuálně.cz

On-line debata proběhne v pátek 7. května od 18:00 a můžete ji sledovat v tomto článku nebo ve stejný čas na Facebooku Aktuálně.cz

Hosty jsou advokátka Lucie Hrdá, výzkumnice Blanka Nyklová ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR, psychoterapeut programu Zvládání vzteku Evžen Nový a Milan Džavík, který se v minulosti stal obětí domácího násilí. 

Odborníci v on-line debatě také nastíní, jak pandemie prohloubila problematiku domácího násilí v Česku, přiblíží nejčastější stereotypy, které o něm panují, a poodhalí, jak v praxi řeší samotné případy jak ze strany oběti, tak násilníka.

Debata navazuje na úspěšný speciál Domácí násilí, ve kterém on-line deník Aktuálně.cz nechal promluvit tři oběti domácího násilí - Janu, Milana a Annu -, a výzkumnice i odborníky ze strany policie, práva a neziskových organizací, kteří se tomuto tématu dlouhodobě a systematicky věnují.

 

Právě se děje

Další zprávy