Monokl není make-up. Amerika volá po trestu za domácí násilí

pej
18. 9. 2014 8:00
Domácí násilí hráče amerického fotbalu spustilo emotivní kampaň na Facebooku. Po bojkotu nejsledovanějšího sportu v USA volají i slavné osobnosti.
Kampaň na sociálních sítích
Kampaň na sociálních sítích | Foto: Twitter Get Your Game Face On

Baltimore - Kampaň kosmetické firmy CoverGirl získala ve světle kauzy domácího násilí, která se týká známého hráče amerického fotbalu Raye Rice, nový rozměr, a to díky sociálním sítím.

Firma sponzoruje ligu amerického fotbalu a v rámci propagace nafotila kampaň, kde pózuje modelka nalíčená v barvách klubu Baltimore Ravens, za který Ray Rice hrál. Uživatelé Twitteru se ale rozhodli fotku předělat a dát tak najevo svůj nesouhlas s chováním známého hráče. Modelce proto přidělali pod levé oko monokl.  

Get Your Game Face On
Get Your Game Face On | Foto: Get Your Game Face On.com

Ray Rice se měl letos v dubnu dopustit na své partnerce hrubého domácího násilí. Funkcionáři ligy byli navíc kritizováni za svůj laxní přístup a nařčeni ze snahy kauzu zmanipulovat a zamést pod koberec. 

Po zveřejnění prvního video záznamu z letošního dubna, na kterém vytahuje z výtahu v bezvědomí svoji tehdejší přítelkyni, mu byl udělen distanc na dva zápasy. Na začátku září se ale objevilo další video, které jasně ukazuje, že svoji partnerku ve výtahu napadl. Z klubu byl vyloučen a z ligy suspendován na neurčito.

Boj proti domácí násilí podporují i slavné osobnosti

Upravená fotografie navíc vyvolala na Twitteru živou diskusi. Hovoří se v ní například o rezignaci komisaře NFL Rogera Goodella nebo o bojkotu ligy.

Záznam z kamery usvědčil Raye Rice z domácího násilí
Záznam z kamery usvědčil Raye Rice z domácího násilí | Video: YouTube

"Konečně! Sportovní manažeři by se měli začít na domácí násilí dívat jinak," podpořil akci svým názorem na Twitteru jeden z uživatelů.

Mateřská společnost značky CoverGirl není jedinou firmou, která odsoudila chování Raye Rice. Například EA, firma zabývající se vývojem a prodejem videoher, ho vymazala ze sportovní série NFL.

Protesty na sociálních sítích rovněž podpořily i slavné osobnosti jako například televizní moderátorka a sportovní novinářka Erin Andrews, moderátorka Ellen DeGeneres nebo zpěvačka Katy Perry.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy