Partner mě shazuje kvůli váze, postěžovala si žena na Redditu. Podpořil ji vdovec

Magazín Magazín
20. 9. 2018 12:21
Jedenadvacetiletá žena si na serveru Reddit postěžovala na to, že ji přítel vyčítá její vzhled a váhu. "Myslím, že byste měla svému příteli říct, jak se cítíte. Jestliže vás miluje, zjistí, jak strašná jeho slova jsou. Jestli na to nepřijde, měla byste svou duši nakrmit jinak," podpořil ji vdovec. Na příběh upozornila britská BBC.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ženin příspěvek na známém fóru Reddit začínal slovy: "Hubnu, ale můj partner si mě neustále dobírá kvůli vzhledu." Dále popsala, jak šli nedávno plavat, ale voda se jí zdála studená. Její přítel jí jízlivě odpověděl, že má dostatek izolace.

Na ženinu poznámku odpověděly stovky lidí, většina z nich ji podpořila slovy, že by si zasloužila lepšího partnera. Velmi emocionální ale byla odpověď jednoho staršího vdovce, který jí popsal své vlastní zkušenosti: "Moje manželka byla nejkrásnější ženou, kterou jsem kdy potkal, a to zvenčí i zevnitř. Ale častokrát se takto sama nevnímala, takže často držela diety a hodně cvičila."

Dodal, že mimo jiné lituje toho, že ji někdy nechal pocítit, že není krásná. "Myslím, že byste měla svému příteli říct, jak se cítíte. Jestliže vás miluje, zjistí, jak strašná jeho slova jsou. Jestli na to nepřijde, měla byste svou duši nakrmit jinak," napsal uživatel se jménem EndlessEnds.

Jeho příspěvek nenechal ostatní diskutující chladnými a mnozí jej za jeho slova pochválili. "Doufám, že se ostatní poučí z vašeho přiznání. Mívám úplně stejné pocity a jsem smutná, když si vzpomenu, že jsem svému muži kdysi nedala to, co v danou chvíli skutečně potřeboval," napsala žena pod přezdívkou Kalaya Mdsn.

Další se nechal slyšet, že přiznání vdovce je velmi důležité pro to, aby si ženy, které jejich partneři nerespektují, uvědomily, že jsou i lidé, kteří se o své partnery starají a chtějí, aby se cítili dobře.

Zkušenosti jedenadvacetileté dívky pomohly dalším přispěvatelkám podělit se o zážitky s nerespektujícími partnery. "Bohužel ne všichni muži jsou tak milující. Můj první skutečný přítel zneužil mou váhu k tomu, aby mě omezoval a kontroloval. Kdykoliv jsem se cítila dobře, srazil mi sebevědomí," napsala žena s přezdívkou vicariousgluten.

Vdovec nakonec uvedl, že si i díky ostatním uvědomil, jak špatný byl manžel, když své manželce ublížil a zároveň selhal v její ochraně. Na druhou stranu dodal, že je rád, že jedenadvacetileté ženě vyjádřilo na Redditu tolik lidí podporu. Jeden z diskutujících mu však odpověděl, že by měl sám sobě odpustit, protože jeho milující žena by to tak taky chtěla.

Video: Propaguji zdravou sebedůvěru žen, říká Kristýna Dolejšová

Jsme přehlcení dokonalostí, která je nereálná, dívky to může ovlivnit na celý život, upozorňuje autorka projektu Za normální holky Kristýna Dolejšová. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.

Zdroj: ČTK
Další zprávy