Partner mě shazuje kvůli váze, postěžovala si žena na Redditu. Podpořil ji vdovec

Magazín Magazín
20. 9. 2018 12:21
Jedenadvacetiletá žena si na serveru Reddit postěžovala na to, že ji přítel vyčítá její vzhled a váhu. "Myslím, že byste měla svému příteli říct, jak se cítíte. Jestliže vás miluje, zjistí, jak strašná jeho slova jsou. Jestli na to nepřijde, měla byste svou duši nakrmit jinak," podpořil ji vdovec. Na příběh upozornila britská BBC.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ženin příspěvek na známém fóru Reddit začínal slovy: "Hubnu, ale můj partner si mě neustále dobírá kvůli vzhledu." Dále popsala, jak šli nedávno plavat, ale voda se jí zdála studená. Její přítel jí jízlivě odpověděl, že má dostatek izolace.

Na ženinu poznámku odpověděly stovky lidí, většina z nich ji podpořila slovy, že by si zasloužila lepšího partnera. Velmi emocionální ale byla odpověď jednoho staršího vdovce, který jí popsal své vlastní zkušenosti: "Moje manželka byla nejkrásnější ženou, kterou jsem kdy potkal, a to zvenčí i zevnitř. Ale častokrát se takto sama nevnímala, takže často držela diety a hodně cvičila."

Dodal, že mimo jiné lituje toho, že ji někdy nechal pocítit, že není krásná. "Myslím, že byste měla svému příteli říct, jak se cítíte. Jestliže vás miluje, zjistí, jak strašná jeho slova jsou. Jestli na to nepřijde, měla byste svou duši nakrmit jinak," napsal uživatel se jménem EndlessEnds.

Jeho příspěvek nenechal ostatní diskutující chladnými a mnozí jej za jeho slova pochválili. "Doufám, že se ostatní poučí z vašeho přiznání. Mívám úplně stejné pocity a jsem smutná, když si vzpomenu, že jsem svému muži kdysi nedala to, co v danou chvíli skutečně potřeboval," napsala žena pod přezdívkou Kalaya Mdsn.

Další se nechal slyšet, že přiznání vdovce je velmi důležité pro to, aby si ženy, které jejich partneři nerespektují, uvědomily, že jsou i lidé, kteří se o své partnery starají a chtějí, aby se cítili dobře.

Zkušenosti jedenadvacetileté dívky pomohly dalším přispěvatelkám podělit se o zážitky s nerespektujícími partnery. "Bohužel ne všichni muži jsou tak milující. Můj první skutečný přítel zneužil mou váhu k tomu, aby mě omezoval a kontroloval. Kdykoliv jsem se cítila dobře, srazil mi sebevědomí," napsala žena s přezdívkou vicariousgluten.

Vdovec nakonec uvedl, že si i díky ostatním uvědomil, jak špatný byl manžel, když své manželce ublížil a zároveň selhal v její ochraně. Na druhou stranu dodal, že je rád, že jedenadvacetileté ženě vyjádřilo na Redditu tolik lidí podporu. Jeden z diskutujících mu však odpověděl, že by měl sám sobě odpustit, protože jeho milující žena by to tak taky chtěla.

Video: Propaguji zdravou sebedůvěru žen, říká Kristýna Dolejšová

Jsme přehlcení dokonalostí, která je nereálná, dívky to může ovlivnit na celý život, upozorňuje autorka projektu Za normální holky Kristýna Dolejšová. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Trump příkazem usiluje o snížení právní ochrany sociálních sítí

Americký prezident Donald Trump dnes nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před převzetím zodpovědnosti za obsah zveřejněný jejich uživateli. Exekutivní příkaz podepsal v reakci na krok společnosti Twitter, která označila několik jeho zpráv za nepřesné. Podle názorů odborníků nemá jeho pokus valnou šanci na úspěch, napsaly světové agentury.

Trump příkazem útočí na ustanovení zákona z roku 1996, které dává společnostem Facebook, Twitter, Youtube a Google de facto imunitu vůči žalobám spojeným s veřejným obsahem, neboť jim udílí status pouhé platformy. Cílem prezidentova příkazu je změnit způsob, jakým je zákon využíván. Regulačním úřadům chce umožnit, aby se mohly vyjádřit k tomu, jak jednotlivé společnosti spravují obsah na sítích.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Odložený klimatický summit bude v listopadu 2021 v Glasgowě

Příští klimatický summit se uskuteční v první polovině listopadu 2021 ve skotském městě Glasgow. Na twitteru o tom dnes informoval britský ministr Alok Sharma, který má organizaci akce na starosti. Vrcholná schůzka se měla v Glasgowě uskutečnit už letos na podzim, kvůli pandemii byla ale v dubnu odložena.

Klimatický summit (COP26) se bude konat od 1. do 12. listopadu. Naposledy se představitelé zemí světa na vrcholné klimatické schůzce setkali loni v prosinci v Madridu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Letadlo z Karáčí před pádem třikrát narazilo do ranveje

Pilot pákistánského letadla, které se minulý týden zřítilo v Karáčí, při prvním pokusu o přistání kontrolní věži neoznámil, že mu nejde vysunout podvozek. Třikrát pak narazil do ranveje, než stroj zvedl a při druhém pokusu přistát havaroval. Podrobnosti z posledních chvil před neštěstím ve čtvrtek zveřejnila pákistánská vláda.

Airbus A-320, který letěl do Karáčí z Láhauru, se zřítil minulý pátek jen zhruba 1,5 kilometru od ranveje. Při nehodě zemřelo 97 lidí; dva pasažéři neštěstí přežili.

Pilot se poprvé pokusil přistát na letišti v pákistánském velkoměstě, neoznámil však nefunkční podvozek. Třikrát se při tomto pokusu dotkl motory ranveje. "Nebyl ve správné výšce … Kontrolní věž mu řekla, nejste ve vyžadované výšce, snižte svou výšku," uvedl pákistánský ministr pro civilní letectví, podle kterého pilot na toto odpověděl, že "to zvládne".

Pilot pak sdělil kontrolní věži několik vteřin před pádem, že ani jeden z motorů nefunguje a že má problém udržet výšku. Očekává se proto, že vyšetřovatelé zkontrolují, zda motory byly při nárazech poškozeny. Ve spodní části motoru se nachází klíčové komponenty, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Česko odpovědělo EU na výtku k voucherům, podle ministerstva jsou v pořádku

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v termínu odeslalo Evropské komisi odpověď na vytýkací dopis k voucherům za zájezdy zrušené kvůli koronavirové krizi. Podle odpovědi jsou poukazy v pořádku. Komise Česku vytýká uzákonění možnosti pro cestovní kanceláře, vydávat za zrušené cesty vouchery na zájezdy místo hotovosti. V odpovědi ministerstvo předložilo právní argumenty, které podle úřadu svědčí o souladu české legislativy s právem Evropské unie, sdělil mluvčí MMR Vilém Frček.

Ministerstvo podle něj v dopise mimo jiné dokládá, že česká legislativa zranitelným spotřebitelům zachovává veškerá dosavadní práva, která mají u zájezdů zaručena. "Ostatním spotřebitelům tato práva neodepírá, pouze v zájmu naplnění účelu směrnice EU i za koronavirové situace odkládá možnost jejich vymáhání za předpokladu, že by spotřebitelé nevyužili alternativní nabídku voucherů namísto okamžité kompenzace za zrušení zájezdu z důvodu vyšší moci," uvedl Frček.

Česko umožnilo cestovním kancelářím místo hotovosti za zaplacené zálohy na zrušené zájezdy s plánovaným odjezdem od 20. února do 31. srpna vydávat klientům poukazy. Podle komise mají ale lidé právo na vrácení peněz.

Nárok na vrácení hotovosti budou mít čeští klienti, kteří poukaz nevyužijí do 31. srpna příštího roku k úhradě jiné cesty. Odmítnout mohou poukaz lidé ve věku nad 65 let, zdravotně postižení, nezaměstnaní, rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, samoživitelky a samoživitelé či lidé, kteří nemohou kvůli koronaviru pracovat. Peníze mohou rovnou požadovat také školy v případě školních zájezdů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy