Britce spadl zásnubní prstýnek do větrací šachty. Pomohla jí až newyorská policie

Magazín Magazín
3. 12. 2018 17:03
Newyorské policii se po dvou dnech podařilo kontaktovat Britku, která v americké metropoli ztratila snubní prsten. Ten Danielle Anthonyové zapadl do mříže větrací šachty metra na Times Square. Šperk, se kterým ji její snoubenec John Drennan požádal o ruku, jí byl totiž velký, a tak jí sklouzl z prstu.
Britce spadl zásnubní prstýnek do větrací šachty. Pomohla jí až newyorská policie | Video: Reuters

John Drennan se podle britského listu The Guardian rozhodl požádat svou partnerku Daniellu Anthonyovou o ruku, když pár společně navštívil New York. Anthonyová mu řekla své ano, ale na Times Square jí snubní prsten sklouzl z ukazováčku a zapadl do mříže větrací šachty newyorského metra.

Pouliční kamera dvojici zachytila při její dvouhodinové neúspěšné snaze prstýnek vysvobodit. Incidentu si na záznamu všimla newyorská policie, která video následně sdílela na sociální síti Twitter. Policistům se totiž podařilo šperk z mříže vylovit a potom ho vyčistit, ale nešťastné snoubence už nemohla najít.

Z videa se vzápětí stal virál, který sdílelo přes 20 tisíc uživatelů, a dostalo se až k britskému páru, jenž se mezitím vrátil domů do města Peterborough. "Díky vašim retweetům se dvojice dověděla, že ji hledáme, a my teď děláme všechno pro to, aby se prsten vrátil zpět ke své majitelce, které bychom rádi poblahopřáli," napsala podle Guardianu newyorská policie o dva dny později na svůj twitterový účet.

"Máme takové štěstí, že se tomu jen těžko věří," řekl Drennan britské BBC a dodal, že svou partnerku ve skutečnosti nepožádal o ruku v místě, kde se prsten ztratil. "Poklekl jsem před ní už o dvě hodiny dřív v Central Parku plném krásného podzimního listí," uvedl.

"Řekla jsem Johnovi, že je mi prstýnek dost velký, ale on přesto chtěl, abych si ho nasadila," popsala pro BBC Anthonyová. "Z parku jsme pak šli zpátky do hotelu a já jsem si všiml, jak se jí šperk na prstu neustále pohupuje, až byl najednou pryč," doplnil Drennan.

Pár hodin po přistání ve Velké Británii se dvojici ozval její kamarád a ptal se, jestli newyorští policisté nepátrají právě po ní. "Sami Twitter nepoužíváme, takže jsme v tu chvíli měli obrovskou radost, protože už jsme přemýšleli, že navštívíme klenotnictví, abychom sehnali náhradu. Děkujeme newyorské policii i všem, kteří náš příběh sdíleli dál," řekla Anthonyová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Vojtěch Filip po infarktu opustil nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip v pátek kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu opustil nemocnici. Lékaři pražské Všeobecné fakultní nemocnice po dopolední poradě povolili jeho propuštění.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

V nemocnici, kam poslala pětašedesátiletého politika praktická lékařka, Filipa přijali ve středu před polednem s bolestí na hrudi. Na jeho případu je podle přednosty 2. interní kliniky VFN Aleše Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl ve středu lékař.

před 18 minutami

Německem se táhne krvavá stopa pravicového extremismu, řekl ministr vnitra

Masakr v Hanau byl podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera jednoznačně rasisticky motivovaným teroristickým útokem. Navíc už třetím pravicově extremisticky motivovaným útokem během pár měsíců. Seehofer to řekl v pátek na tiskové konferenci v Berlíně. Varoval před tím, že by se někdo čin mohl pokusit napodobit. Německo v reakci zpřísňuje bezpečnostní opatření v celé zemi.

"Ohrožení ze strany antisemitismu, rasismu a pravicového extremismu je v Německu velmi vysoké," uvedl ministr vnitra, podle něhož se od vražd neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU) z let 2000 až 2007 zemí až po dnešek táhne "krvavá stopa pravicového extremismu". Připomněl i loňskou vraždu regionálního politika vládních křesťanských demokratů Waltera Lübckeho a také útok na synagogu ve východoněmeckém městě Halle, kde zemřeli dva lidé. V obou případech jsou podezřelí pravicoví radikálové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy