Záchranáři pátrali devět dní po ztracené důchodkyni. Našli ji až díky nápisu v kaňonu

pej
13. 4. 2016 14:46
Cesta dvaasedmdesátileté Američanky za vnoučaty skončila pátrací akcí. Ženě došly pohonné hmoty a ztratila se v arizonské poušti. Záchranáři ji našli po devíti dnech díky nápisu v kaňonu.
Nápis zachránil Ann Rodgers život
Nápis zachránil Ann Rodgers život | Foto: Repro YouTube/AP

Dvaasedmdesátiletá Ann Rodgersová se ztratila v arizonské poušti. Devět dní přežila jen díky pitné vodě z jezírka a pojídání rostlin. Zachránil ji až nápis "pomoc", který vytvořila z kamenů a klacků na dně kaňonu. Informovala o tom agentura AP.

Žena se ztratila 31. března, když vyrazila na návštěvu za vnoučaty do Phoenixu. U pohoří na východě Arizony jí ale došlo palivo v autě.

Ani po devíti dnech intenzivního pátrání ji záchranáři nenašli. Všimli si jí až díky nápisu "pomoc", který vytvořila na dně vyschlého kaňonu. Ann Rodgersová se sice už v tu dobu v jeho blízkosti nenacházela, upozornila na sebe signálním ohněm.

"Pohřešovaná se kromě drobných poranění nacházela v dobrém stavu a byla hospitalizována v místní nemocnici," uvedli zdravotníci v hlášení.

Záchranáři v souvislosti s pátrací akcí varovali lidi, aby si před cestou zkontrolovali všechny náležitosti. "Motoristům doporučujeme, aby se seznámili s trasou a zároveň o cestě informovali své blízké." 

Stejným způsobem se před několika dny podařilo zachránit i tři trosečníky na neobydleném ostrově v Tichomoří. Pobřežní hlídka si jich všimla až po několika dnech pátrání díky nápisu "pomoc" v písku na pláži.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy