Záchranáři pátrali devět dní po ztracené důchodkyni. Našli ji až díky nápisu v kaňonu

pej
13. 4. 2016 14:46
Cesta dvaasedmdesátileté Američanky za vnoučaty skončila pátrací akcí. Ženě došly pohonné hmoty a ztratila se v arizonské poušti. Záchranáři ji našli po devíti dnech díky nápisu v kaňonu.
Nápis zachránil Ann Rodgers život
Nápis zachránil Ann Rodgers život | Foto: Repro YouTube/AP

Dvaasedmdesátiletá Ann Rodgersová se ztratila v arizonské poušti. Devět dní přežila jen díky pitné vodě z jezírka a pojídání rostlin. Zachránil ji až nápis "pomoc", který vytvořila z kamenů a klacků na dně kaňonu. Informovala o tom agentura AP.

Žena se ztratila 31. března, když vyrazila na návštěvu za vnoučaty do Phoenixu. U pohoří na východě Arizony jí ale došlo palivo v autě.

Ani po devíti dnech intenzivního pátrání ji záchranáři nenašli. Všimli si jí až díky nápisu "pomoc", který vytvořila na dně vyschlého kaňonu. Ann Rodgersová se sice už v tu dobu v jeho blízkosti nenacházela, upozornila na sebe signálním ohněm.

"Pohřešovaná se kromě drobných poranění nacházela v dobrém stavu a byla hospitalizována v místní nemocnici," uvedli zdravotníci v hlášení.

Záchranáři v souvislosti s pátrací akcí varovali lidi, aby si před cestou zkontrolovali všechny náležitosti. "Motoristům doporučujeme, aby se seznámili s trasou a zároveň o cestě informovali své blízké." 

Stejným způsobem se před několika dny podařilo zachránit i tři trosečníky na neobydleném ostrově v Tichomoří. Pobřežní hlídka si jich všimla až po několika dnech pátrání díky nápisu "pomoc" v písku na pláži.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy