Záchranáři pátrali devět dní po ztracené důchodkyni. Našli ji až díky nápisu v kaňonu

pej
13. 4. 2016 14:46
Cesta dvaasedmdesátileté Američanky za vnoučaty skončila pátrací akcí. Ženě došly pohonné hmoty a ztratila se v arizonské poušti. Záchranáři ji našli po devíti dnech díky nápisu v kaňonu.
Nápis zachránil Ann Rodgers život
Nápis zachránil Ann Rodgers život | Foto: Repro YouTube/AP

Dvaasedmdesátiletá Ann Rodgersová se ztratila v arizonské poušti. Devět dní přežila jen díky pitné vodě z jezírka a pojídání rostlin. Zachránil ji až nápis "pomoc", který vytvořila z kamenů a klacků na dně kaňonu. Informovala o tom agentura AP.

Žena se ztratila 31. března, když vyrazila na návštěvu za vnoučaty do Phoenixu. U pohoří na východě Arizony jí ale došlo palivo v autě.

Ani po devíti dnech intenzivního pátrání ji záchranáři nenašli. Všimli si jí až díky nápisu "pomoc", který vytvořila na dně vyschlého kaňonu. Ann Rodgersová se sice už v tu dobu v jeho blízkosti nenacházela, upozornila na sebe signálním ohněm.

"Pohřešovaná se kromě drobných poranění nacházela v dobrém stavu a byla hospitalizována v místní nemocnici," uvedli zdravotníci v hlášení.

Záchranáři v souvislosti s pátrací akcí varovali lidi, aby si před cestou zkontrolovali všechny náležitosti. "Motoristům doporučujeme, aby se seznámili s trasou a zároveň o cestě informovali své blízké." 

Stejným způsobem se před několika dny podařilo zachránit i tři trosečníky na neobydleném ostrově v Tichomoří. Pobřežní hlídka si jich všimla až po několika dnech pátrání díky nápisu "pomoc" v písku na pláži.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy