Místo kapliček a křížků přístřešky na cvičení. Na severní Moravě vznikají yogapointy

Místo kapliček a křížků přístřešky na cvičení. Na severní Moravě vznikají yogapointy
Yogapointy mohou lidé využít ke cvičení jógy a protažení těla.
Například tento yogapoint stojí v části obce Trojanovice zvané Horečky, která byla za první republiky turisticky vyhledávanějším cílem než protější Pustevny. Věhlas ale časem pominul a obec se dnes snaží místo znovu oživit. Kromě yogapointu je v oblasti nová cyklostezka, hřiště na discgolf, obecní restaurace a amfiteátr.
Kromě Trojanovic mají svůj yogapoint také města Karviná, Frýdek-Místek, Ostrava nebo obec Malá Morávka.
"Rovnoměrně rozmístěné sloupy svým tvarem působí lehce až křehce, přesto vnášejí do objektu stabilitu a spolehlivě nesou střešní rošt. Ten zde plní funkci stínění, dá se navíc překrýt lehkou transparentní krytinou," doplňují architekti.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 12. 2021 6:00
Parky i louky u lesů v Moravskoslezském kraji jsou zase o něco rozmanitější. Vznikají tu takzvané yogapointy, které mají poskytnout přístřešek pro cvičení, meditaci nebo rozjímání. Kraj jimi chce některá místa zatraktivnit a motivovat lidi k pobytu a relaxaci v přírodě.

Yogapointy navrhli architekti z ateliéru Klar a pojali je jako drobnou stavbu, která se bude coby prefabrikát osazovat na různých místech, ať už v městském prostředí, v rekreačních oblastech, nebo ve volné přírodě.

"Naší odpovědí je malý pavilon s velmi racionální konstrukcí, který nabízí prostor pro dvě cvičící osoby. Svým materiálovým a konstrukčním pojetím odkazuje na řemeslnou práci se dřevem, typickou pro oblast Beskyd a Jeseníků," říkají Václav Kocián a Zdeněk Liška z ateliéru Klar.

Podívejte se i na detaily malé stavby.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy