Místo kapliček a křížků přístřešky na cvičení. Na severní Moravě vznikají yogapointy

Místo kapliček a křížků přístřešky na cvičení. Na severní Moravě vznikají yogapointy
Yogapointy mohou lidé využít ke cvičení jógy a protažení těla.
Například tento yogapoint stojí v části obce Trojanovice zvané Horečky, která byla za první republiky turisticky vyhledávanějším cílem než protější Pustevny. Věhlas ale časem pominul a obec se dnes snaží místo znovu oživit. Kromě yogapointu je v oblasti nová cyklostezka, hřiště na discgolf, obecní restaurace a amfiteátr.
Kromě Trojanovic mají svůj yogapoint také města Karviná, Frýdek-Místek, Ostrava nebo obec Malá Morávka.
"Rovnoměrně rozmístěné sloupy svým tvarem působí lehce až křehce, přesto vnášejí do objektu stabilitu a spolehlivě nesou střešní rošt. Ten zde plní funkci stínění, dá se navíc překrýt lehkou transparentní krytinou," doplňují architekti.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 12. 2021 6:00
Parky i louky u lesů v Moravskoslezském kraji jsou zase o něco rozmanitější. Vznikají tu takzvané yogapointy, které mají poskytnout přístřešek pro cvičení, meditaci nebo rozjímání. Kraj jimi chce některá místa zatraktivnit a motivovat lidi k pobytu a relaxaci v přírodě.

Yogapointy navrhli architekti z ateliéru Klar a pojali je jako drobnou stavbu, která se bude coby prefabrikát osazovat na různých místech, ať už v městském prostředí, v rekreačních oblastech, nebo ve volné přírodě.

"Naší odpovědí je malý pavilon s velmi racionální konstrukcí, který nabízí prostor pro dvě cvičící osoby. Svým materiálovým a konstrukčním pojetím odkazuje na řemeslnou práci se dřevem, typickou pro oblast Beskyd a Jeseníků," říkají Václav Kocián a Zdeněk Liška z ateliéru Klar.

Podívejte se i na detaily malé stavby.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Curry v poslední vteřině zařídil výhru Golden State

Basketbalista Stephen Curry zařídil Golden State v NBA vítězství nad Houstonem 105:103, když v poslední vteřině trefil svou první vítěznou střelu s klaksonem v kariéře. Celkem nasbíral 22 bodů a 12 asistencí a byl tak nejlepším hráčem zápasu.

Naopak Philadelphia těsně prohrála 101:102 s Los Angeles Clippers, když jí nestačilo ani 40 bodů Joela Embiida. Zářil také James Harden, který triple doublem za 37 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí dovedl Brooklyn k výhře nad San Antoniem 117:102. Ja Morant zase 38 body pomohl Memphisu vyhrát bitvu s Denverem 122:118.

NBA:

Atlanta - Miami 110:108, Boston - Portland 105:109, Charlotte - Oklahoma City 121:98, Denver - Memphis 118:122, Golden State - Houston 105:103, Milwaukee - Chicago 94:90, Orlando - LA Lakers 105:116, Philadelphia - LA Clippers 101:102, San Antonio - Brooklyn 102:117, Utah - Detroit 111:101, Washington - Toronto 105:109.

Další zprávy