Porod, který dojal celé letiště. Voják nestihl letadlo, příchod dcery na svět sledoval přes mobil

Magazín Magazín
9. 5. 2018 12:04
Voják sedící v letištní hale a přes mobil napjatě sledující porod své manželky dojal statisíce lidí po celém světě.
Brooks Lindsey sleduje přes FaceTime, jak přichází na svět jeho dcera.
Brooks Lindsey sleduje přes FaceTime, jak přichází na svět jeho dcera. | Foto: Facebook/Tracy Dover

Brooks Lindsey je voják 1. obrněné divize USA. Na základně Fort Bliss v texaském El Pasu se připravoval na devítiměsíční misi v Kuvajtu. Se svou manželkou Haley očekával narození potomka. Přes Červený kříž si zkusili podat žádost, zda by ho armáda nemohla na pár dní uvolnit a umožnit mu účast u porodu.

Páru bylo oznámeno, že takovéto výjimky se udělují pouze tehdy, když má žena těhotenské potíže. A ty se náhle objevily. Nastávající matce začal dramaticky stoupat krevní tlak a dítě tím bylo ohroženo.

Žena proto znovu volala na Červený kříž, kterému pak vážnost situace potvrdil její ošetřující lékař. Brooks mohl vyrazit k porodu ve státě Mississippi. Jenže nejbližší volný let byl až druhý den dopoledne.

Když přistál v Dallasu a zjistil, že další let má více jak hodinu a půl zpoždění,  propadal zoufalství. Navíc se dozvěděl, že Haley praskla plodová voda a porod už je neodkladný. Jenže jeho manželka se ukázala jako žena činu.

"Rychle jsem se rozhodla, kdo bude se mnou v místnosti - byla to moje nevlastní maminka a tchyně. Ta si schovala mobilní telefon pod sukni a tajně můj porod natáčela. Když jsem začala tlačit, doktor se jí v jednu chvíli zeptal, co to provádí, a ona mu ukázala obrazovku telefonu, kde se porodník uviděl," líčí statečná a pohotová žena na stránkách Love What Matters.

Troufalou kameramanku, která vše přenášela pomocí aplikace FaceTime jako videohovor, ze sálu nevyhodil a řekl jí, ať telefon vyndá a točí pořádně, aby nastávající tatínek viděl, co se právě děje. "Slyšela jsem Brookse, jak pláče a říká 'wow', slyšela jsem, jak mě povzbuzují cizí lidé na letišti. A pak Brooks vstal a říkal, že už po něm chtějí, aby okamžitě šel do letadla. Můj doktor začal křičet: 'Nenechte ho nastoupit! Je tu, vaše dcerka je tu!'"

Letištní personál mu proto řekl, aby seděl dál a počkal, až vše skončí. Fotka a video, které pořídili jeho spolucestující, za pár hodin obletěla svět. Voják nakonec dorazil do porodnice dvě hodiny po narození dcery Millie. Když se ráno pár probudil a chtěl vyřídit pár věcí na Facebooku, nemohl uvěřit svým očím - jejich dramatický příběh se šťastným koncem znaly už desítky tisíc lidí.

Postarala se o to jistá Tracy Doverová, která čekala na totéž zpožděné letadlo.  Na Facebook pověsila jeho fotku, jak na podlaze upřeně sleduje porod na mobilu, a doprovodila snímek slovy: "Tento voják naší armády čekal na zpožděný let domů do Mississippi. Narození své dcery musel sledovat na FaceTime. Plakal a zlomil nám srdce. Když jsme uslyšeli dítě poprvé křičet, všichni jsme se radovali s ním. Chtěla jsem tento příspěvek sdílet, protože nechci, abychom zapomněli na naše vojáky, kteří nám každý den slouží, a na oběti, které kvůli tomu podstupují."

Její příspěvek měl 9. května dopoledne 221 tisíc lajků a přes 120 tisíc sdílení. Krátké video, které zveřejnila Haley, pak již nasbíralo přes 250 tisíc zhlédnutí.

Haley nevycházela z úžasu. Do nemocnice chodili cizí lidé a přinášeli jí dárky, Brooksovi děkovali za jeho věrnou službu vlasti. Dostala také spoustu dalších zpráv od těhotných žen, jejichž muži jsou u armády, a předala jim několik rad, jak obměkčit Červený kříž.

"Všechno to byly zcela úžasné a velmi emocionální chvilky a dostalo se nám tolika podpory!" uzavírá šťastná maminka své vyprávění.

Podívejte se: Co je hypnoporod? Není to šamanství, je to přirozený porod a meditace, využila ho i Kate

Metoda hypnoporodu připravuje maminky na vědomý porod ve stavu hluboké meditace a soustředí se na sebe. Kate už takto rodila dvakrát, říká Klementová | Video: DVTV, Emma Smetana
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Lidovci nepůjdou do vlády se stranami, které podpoří manželství pro všechny

Lidovci budou požadovat záruky, že případná vládní koalice s jejich účastí neschválí manželství pro stejnopohlavní páry. V předvolebním rozhovoru pro Deník N to řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Pro lidovce by podle něj bylo nepřijatelné i to, aby jednotliví poslanci vládních stran hlasovali volně, a manželství pro všechny by tak mohlo projít hlasy z opozice. Nad Jurečkovým vyjádřením se pozastavili zástupci STAN a Pirátů.

Jednou z variant povolebního uspořádání je vznik vlády s účastí koalice Spolu, kterou s lidovci tvoří ODS a TOP 09, a koalice Pirátů a STAN. Záležet bude na výsledku sněmovních voleb, které se konají počátkem října.

Lidovci budou k manželství pro stejnopohlavní páry vyžadovat dohodu, že nebude schváleno s podporou vládních stran, vyplývá z Jurečkova vyjádření. "Já si neumím představit, že by KDU-ČSL byla ve vládě a vládní koaliční většina něco takového prohlasovala," řekl. "V ten okamžik by vládní koalice skončila," dodal. Může na tom ztroskotat i vytvoření vlády, podotkl. Jde podle něj o jednoznačnou prioritu lidovců, na které budou trvat.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Darida zůstal při výhře Herthy na lavičce, nezahrál si ani Zima

Fotbalisté Herthy Berlín po úvodních třech porážkách v německé lize podruhé za sebou vyhráli. Na domácím stadionu porazili v předehrávce 5. kola nováčka Fürth 2:1. Český záložník Vladimír Darida zůstal v týmu vítězů jen na lavičce.

V italské lize si zase nezahrál český reprezentační obránce David Zima, který jen přihlížel výhře FC Turín 1:0 v Sassuolu. Jediný gól utkání vstřelil v 83. minutě Chorvat Marko Pjaca.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Hertha Berlín - Fürth 2:1 (61. Ekkelenkamp, 79. vlastní Bauer - 57. Hrgota z pen.).

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Sassuolo - FC Turín 0:1 (83. Pjaca).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Štrasburk - Mety 3:0 (26. a 40. Diallo, 6. Ajorque z pen.).

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Vigo - Cádiz 1:2 (65. Mina - 38. Lozano, 43. Espino).

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Newcastle - Leeds 1:1 (44. Saint-Maximin - 13. Raphinha).

Další zprávy