VIDEO Policistka oživila kojence na zadním sedadle auta

jaz
12. 1. 2014 0:00
Neuvěřitelné drama se odehrálo na začátku ledna v ulicích Mexika. Tamní policistka resuscitovala malého chlapce na zadním sedadle osobního auta.
Žena zachránila chlapci život | Video:

Jméno hrdinky ani přesné zdravotní komplikace kojence nikdo nezná. Přesto video, ve kterém žena zákona přivádí dítě k životu, zaplavilo světová média.

Chlapec bez známky života bezvládně leží na zadním sedadle automobilu a policistka se nad ním sklání. Střídavě mu masíruje hrudník a dává umělé dýchání.

Když kojenec otevře oči, žena ho dojetím instinktivně objímá. Dítě si pak přeberou další lidé stojící u vozidla a na policistce je vidět neuvěřitelné vyčerpání, ale i radost, že záchranářský kurs se přeci jen vyplatil.

 

 

Právě se děje

před 59 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy