VIDEO Dívka neměla nikdy chodit. Teď běhá a inspiruje další

jaz
13. 4. 2014 7:48
Rodičům pětiměsíční holčičky sdělili lékaři smutnou zprávu, že jejich dítě nebude nikdy chodit a možná ani lézt. Dívka ale všem vyrazila dech.
Eden Nagle
Eden Nagle | Foto: Vimeo

Idaho – Malá Eden Nagle se narodila s vzácným Duanovým retrakčním syndromem, což je zvláštní forma obrny. K tomu měla i poruchu pohybu očí, takže neměla periferní vidění.

"Že je něco špatně, jsme pochopili, když jí bylo mezi pěti až šesti měsíci. Nesnažila se sedět ani lézt a měla potíže udržet hlavu," řekla Daily Mail Edenina, matka Michelle. Kromě toho dívenka nejevila ani zájem o hračky a zdálo se, že je pro ni těžké je vůbec vidět.

První krůčky malé bojovnice
První krůčky malé bojovnice | Video: Vimeo

Malá Eden je ale bojovnice a v osmi měsících nastoupila rehabilitační léčbu. Dělala obrovské pokroky. Rodiče si její první, i když trochu opožděné krůčky nahráli na kameru, vyfotografovali a vytvořili video s názvem Nevzdávej se, které mapuje Edeninu nelehkou cestu, během níž byla schopná se postavit na obě nohy.

Dnes už dívenka pobíhá venku s brýlemi pěkně po svých a nepotřebuje ani chodítko nebo jiné pomůcky na podporu chůze, které během rehabilitace využívala.

Pro hrdé rodiče Michelle a Tima je Eden již druhou dcerou. První miminko Lyla se jim narodilo v roce 2007 a už po 23 minutách od porodu zemřelo. Rok nato se jim ale narodila právě Eden.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy