FOTO Americké děti se učí číst v útulcích pro kočky

FOTO Americké děti se učí číst v útulcích pro kočky
Děti čtou kočkám
Děti čtou kočkám
Děti čtou kočkám
Děti čtou kočkám
Foto: berksarl.org
jaz
17. 2. 2014 11:05
V americké Pensylvánii se těší velké oblibě program pro děti ze základních škol, které pravidelně docházejí do místního útulku pro kočky, kde se zlepšují ve čtení.

Birdsboro (Pensylvánie) - Svaz ochránců zvířat z Birdsboro zřídil v srpnu loňského roku pro místní děti netradiční čtenářský kroužek, ze kterého mají prospěch jak děti, tak opuštěná zvířata.

Školáci mající problémy se školou pravidelně čtou kočkám, které, jak organizace uvádí, uklidňuje rytmický zvuk hlasu. Na oplátku dělají společnost dětem, jež si v klidném prostředí zlepšují své čtenářské dovednosti. Kočky totiž nekárají ani neupozorňují na chyby v přednesu a z učení se tak stává zábava.

Jak ukazuje studie vědců z Tufts University, zvířata mohou mít pozitivní vliv na proces učení, čehož si již všimli i rodiče a o čtenářský kroužek je velký zájem. Do programu se zapojují i autistické děti, které pak zaznamenávají pokrok ve zlepšení jazyka i sociální interakce.

Program v útulku odstartovala nynější koordinátorka Kristi Rodriques, kterou inspiroval její desetiletý syn. Měl velké obavy ze čtení, což se ale brzy změnilo, když začal pravidelně za matkou chodit do útulku a četl si nahlas mezi zvířaty.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy