Přišel ve válce o končetiny. Teď inspiruje tisíce mužů

jaz
18. 10. 2014 9:00
Americký voják byl před devíti lety během své mise v Iráku vážně raněn. Nyní je inspirací nejen pro čtenáře známého časopisu.
Noah Galloway si plní sny navzdory svému handicapu
Noah Galloway si plní sny navzdory svému handicapu | Foto: Men's Health

Alabaster (Alabama) - Noah Galloway byl na své druhé misi v Iráku, když pod jeho džípem vybuchla bomba. Pět dní poté, přesně na Štědrý den v roce 2005, ležel s vážnými zraněními v nemocnici a věděl, že jeho vysněná kariéra u americké armády je u konce.

Noah Galloway se svými dětmi
Noah Galloway se svými dětmi | Foto: Noah Galloway / Facebook

Trojnásobný otec přišel o levou paži nad loktem a levou nohu nad kolenem. Začal trpět depresemi, které zaháněl alkoholem. "Seděl jsem jen doma, pil, kouřil a spal. To je vše, co jsem byl schopen dělat," řekl Noah v rozhovoru pro časopis Men's Health, který si ho vybral na titulní stranu jednoho ze svých vydání.

Alkohol vyměnil za posilovnu

V roce 2010 se ale podíval do zrcadla a uvědomil si, co se z něho stalo. Zlomený, ochablý a opilý muž se v tu chvíli rozhodl dostat zpět do formy, a to navzdory svému handicapu. Zapsal se do posilovny s nonstop provozem, kam ale ze začátku chodil jen ve dvě hodiny v noci, aby se vyhnul zvídavým pohledům.

Noah se svou ženou
Noah se svou ženou | Foto: Noah Galloway / Facebook

"Ty deprese mě vyděsily. Nikdy jsem to už nechtěl zažít. To je důvod, proč jsem začal závodit. Drželo mě to v pohybu a nikdy nepustilo zpět tam, odkud jsem přišel. Chtěl jsem, aby lidé viděli více než jen moje zranění," popsal bývalý voják svou cestu od gauče na startovní čáru.

Začal totiž běhat maratony, závodit v crossfit a dokonce založil i organizaci, která bojuje proti dětské obezitě pořádáním mimoškolních aktivit.

Pohledný muž se zajímavým životním příběhem se dostal na titulní stránku časopisu Men's Health v rámci soutěže k 26. výročí prvního vydání. Třiatřicetiletého Noaha vybrali mezi tisícovkou dalších zdravých mužů v kondici s úspěšnou kariérou. Noah je ale vůbec prvním mužem s handicapem, který se na obálku časopisu dostal. Může za to vděčit i čtenářům, kteří mu při hlasování o podobě titulní strany poslali přes 400 tisíc hlasů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy