Vandr po Česku s kozami? Jsou super parťáci, říká pastýř, jenž s nimi chodí i na pivo

Vandr po Česku s kozami? Jsou super parťáci, říká pastýř, jenž s nimi chodí i na pivo
Inspiraci Kuča našel v Americe, kde je takzvaný goatpacking poměrně rozšířený. "Zkoušeli jsme na kozy naložit batohy, ale ty z nich okamžitě spadly. Začal jsem hledat na internetu a našel návod na postroje. Ty jsem vyrobil a druhý den jsme s celkem nevzhlednými taškami vyrazili na cestu," směje se Kuča.
"Jsou to opravdoví kamarádi, nažerou se po cestě a umí hospodařit s vodou podobným způsobem jako velbloudi. I přes velká horka měly jen málokdy chuť napít se ze džberu," říká o přežvýkavcích dobrodruh.
Pozornosti dětí se kozy často nemůžou nabažit. A snesou i psy.
Pastýř zastává názor, že kozy potřebují víc než stáj a louku. "Potřebují zábavu, povyražení, radost z pohybu a kamarády," říká.
Foto: http://goatpacking.kvalitne.cz/
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
20. 8. 2020 6:00
Petr Kuča doplul do Karibiku, došel za polární kruh a procestoval svět téměř bez peněz. Po návratu do Prahy si zamiloval kozy a začal s nimi spásat trávu ve skalách Tiché i Divoké Šárky. Minulý rok se i s rodinou odstěhoval na Kokořínsko a otevřel si půjčovnu trekových koz. Jsou to ideální zvířata pro turistiku, milují vandry a děti, říká pastýř, který chodí s kozami i na pivo.

Kozí půjčovnu si pastýř se svou ženou Anežkou otevřel osm kilometrů od obce Mšeno. "Přijedete, složíte zálohu, dostanete libovolný počet koz, podle vašich preferencí, a můžete vyrazit na dvě hodiny či třeba týden," vysvětluje nápad Petr Kuča, který si sám ověřil, že cestování s kozami je nevšední zážitek.

Podívejte se na jeho putování s celou rodinou.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy