Homosexualitu tajili 46 let. K oltáři je dovedl jejich syn

jaz
13. 1. 2014 0:00
Byli nejlepšími přáteli, pak se do sebe zamilovali a adoptovali dítě. Teď se na sklonku života konečně rozhodli vzít.
Lewis Duckett a Billy Jones ve svatební den
Lewis Duckett a Billy Jones ve svatební den | Foto: youtube

Američané Lewis Duckett a Billy Jones se znají již 46 let. Kvůli perzekuci homosexuálů svůj vztah nikdy oficiálně nepotvrdili. Po dlouhých letech schovávání se nakonec odhodlali zveřejnit svůj životní příběh.

Nejlepší přátele nejdříve rozdělila válka ve Vietnamu, kontakt ale neztratili. Každý den si psali kódované dopisy, aby nikdo nezjistil jejich malé tajemství.

Životní příběh Lewise a Billyho
Životní příběh Lewise a Billyho | Video:

Po letech adoptovali syna, když mu byly pouhé tři týdny. Teď je již dospělý a své dva otce symbolicky dovedl až k oltáři v Riverside Church v New Yorku, kde se Lewis a Billy rozhodli vzít.

"Povětšinu 46 let, co jsme spolu, nevím, kde končím já a on začíná – jsme jedna duše," řekl Billy Jones o svém manželovi v rozhovoru pro The New York Times.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy