Homosexualitu tajili 46 let. K oltáři je dovedl jejich syn

jaz
13. 1. 2014 0:00
Byli nejlepšími přáteli, pak se do sebe zamilovali a adoptovali dítě. Teď se na sklonku života konečně rozhodli vzít.
Lewis Duckett a Billy Jones ve svatební den
Lewis Duckett a Billy Jones ve svatební den | Foto: youtube

Američané Lewis Duckett a Billy Jones se znají již 46 let. Kvůli perzekuci homosexuálů svůj vztah nikdy oficiálně nepotvrdili. Po dlouhých letech schovávání se nakonec odhodlali zveřejnit svůj životní příběh.

Nejlepší přátele nejdříve rozdělila válka ve Vietnamu, kontakt ale neztratili. Každý den si psali kódované dopisy, aby nikdo nezjistil jejich malé tajemství.

Životní příběh Lewise a Billyho
Životní příběh Lewise a Billyho | Video:

Po letech adoptovali syna, když mu byly pouhé tři týdny. Teď je již dospělý a své dva otce symbolicky dovedl až k oltáři v Riverside Church v New Yorku, kde se Lewis a Billy rozhodli vzít.

"Povětšinu 46 let, co jsme spolu, nevím, kde končím já a on začíná – jsme jedna duše," řekl Billy Jones o svém manželovi v rozhovoru pro The New York Times.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy