Dobrovolníci zachraňují zvířecí mazlíčky obětí covidu. Už pomohli 40 psům a kočkám

ČTK ČTK
5. 8. 2021 8:46
Malá dobrovolnická organizace v Indonésii zachraňuje zvířecí mazlíčky lidí, kteří zemřeli na covid-19 nebo kteří se kvůli následkům tohoto onemocnění nejsou schopni o své psy nebo kočky postarat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Na organizaci nazvanou Animal Defenders Indonesia se mohou prostřednictvím internetu nebo telefonicky obrátit lidé, kteří mají závažný průběh koronavirové infekce, nebo příbuzní majitelů zvířat, kteří zemřeli.

Lidem, kteří kvůli pandemii covidu-19 přišli o příjem, organizace poskytuje krmivo pro jejich čtyřnohé kamarády.

Pomoci využila i Desy Siswantová. Pro ni i jejího manžela Tonnyho byli jejich čtyři psi součástí rodiny. Ale Tonny zemřel na covid-19 a Desy byla v tak těžkém stavu, že se o psy neměl kdo postarat. Dočasně se jich ujali dobrovolníci z Animal Defenders. V tomto případě se psi vrátí ke své paničce, jakmile bude zase schopna zajistit jim potřebnou péči. Pokud se ze zvířecích mazlíčků stanou "sirotci", hledá jim organizace nový domov.

Od začátku července, kdy organizace zahájila činnost, zachránila asi 40 psů a koček. Ve svém útulku má kapacitu pro 100 zvířat. Vzhledem k tomu, že pro ni pracuje jen pět dobrovolníků, musí žádosti o pomoc důkladně třídit. Přednost mají případy, kdy je majitel v kritickém stavu nebo zemřel.

Zvířecí záchranáři se takto ujali například šesti psů, kteří hlídali mrtvé tělo svého páníčka, který nedávno zemřel doma s covidem-19. V uplynulých týdnech byly indonéské nemocnice v důsledku prudkého nárůstu infikovaných přeplněné. Kvůli tomu se velkému počtu lidí nedostalo řádné léčby a mnoho z nich zemřelo doma.

Podle statistik indonéského ministerstva zdravotnictví přesáhla smrtelná bilance covidu-19 ve středu 100 tisíc. Od začátku pandemie se koronavirem v této zemi s více než 270 miliony obyvatel nakazilo přes 3,5 milionu lidí.

Mohlo by vás zajímat: Očkování nás spasí, ale stát selhal, říká Prymula

Nekontrolovaný nárůst už nebude, povinnost očkování vzbuzuje vášně, rozvolňování teď není problém, ale máme smůlu, že máme málo očkovaných | Video: Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy