Fotka muže a jeho kotěte, které zachránil před hurikánem Florence, dojímá internet

Magazín Magazín
17. 9. 2018 11:18
Americká média přinášejí první příběhy lidí, kteří přežili řádění hurikánu Florence. Jedním z nich je i čtyřicetiletý Robert Simmons a jeho kotě jménem Přeživší.
Robert Simmons a jeho kočka pohledem reportéra Andrewa Cartera.
Robert Simmons a jeho kočka pohledem reportéra Andrewa Cartera. | Foto: ČTK

Hurikán Florence, který udeřil o víkendu v amerických státech Severní a Jižní Karolína, pomalu zeslabuje. Podle posledních informací při bouři zemřelo sedmnáct lidí.

Médii a sociálními sítěmi se teď začínají šířit i první pozitivní příběhy zachráněných. Jedním z nich je Robert Simmons z New Bernu na východě Severní Karolíny.

Fotka, na které sedí unavený Simmons se svou kočkou na rameni, se stala hitem amerických sociálních sítí. Příběh sdílel Andrew Carter ze zpravodajského deníku Charlotte Observer. Jeho příspěvek na Twitteru sdílelo téměř 12 tisíc lidí.

Simmonse z jeho domu evakuovali záchranáři na člunu, Američan reportérovi řekl, že zde uvízl poté, co se prudce zvedla hladina řeky Neuse a zaplavila celou čtvrť. Vysvětlil, že za čtyřicet let svého života žádnou podobnou přírodní katastrofu nezažil, a tak původně zamýšlel přečkat hurikán doma se zásobami jídla a pití.

Poté, co viděl, jak se jeho okolí pohlcuje řeku, změnil názor a rozhodl se přesunout do bezpečnější zóny. V domě, který záplava nepostihla, však zůstal jeho otec, jenž s ním odmítl odjet.

Pod nepromokavou bundu vzal aspoň své nové kotě. "Jeho matka je divoká kočka, takže…," odmlčel se s nadějí, že před vodou utekla. "Miluju zvířata a taky ho krmím," vysvětlil reportérovi náklonnost kotěte, které mu sedělo na rameni, když fotka vznikla.

Scéna jako z filmu

Na otázku, jak se jeho malý přítel jmenuje, odpověděl: "Přeživší". "Možná v tu chvíli improvizoval, protože jeho odpověď zněla jako z filmového scénáře," napsal novinář Carter.

Ať už to bylo jakkoliv, lidé na Twitteru si fotku oblíbili a během víkendu se objevila na všech hlavních amerických zpravodajských serverech.

Jiný novinář Andy Bechtel se nechal slyšet, že fotka se stane ikonickým snímkem hurikánu Florence. A zatím to vypadá, že se ve svém odhadu nespletl.

Carter ale nezůstal jen u příběhu Simmonse a jeho Přeživšího, informoval i o dalších lidech, kteří zachraňovali domácí mazlíčky po celém státě. A o lidech, kteří kvůli hurikánu přišli o své domovy. 

Video: Takhle probíhala evakuace lidí v New Bernu, podívejte se

Záchranáři evakuují lidi ze zatopené ubytovny | Video:
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy