Fotka muže a jeho kotěte, které zachránil před hurikánem Florence, dojímá internet

Magazín Magazín
17. 9. 2018 11:18
Americká média přinášejí první příběhy lidí, kteří přežili řádění hurikánu Florence. Jedním z nich je i čtyřicetiletý Robert Simmons a jeho kotě jménem Přeživší.
Robert Simmons a jeho kočka pohledem reportéra Andrewa Cartera.
Robert Simmons a jeho kočka pohledem reportéra Andrewa Cartera. | Foto: ČTK

Hurikán Florence, který udeřil o víkendu v amerických státech Severní a Jižní Karolína, pomalu zeslabuje. Podle posledních informací při bouři zemřelo sedmnáct lidí.

Médii a sociálními sítěmi se teď začínají šířit i první pozitivní příběhy zachráněných. Jedním z nich je Robert Simmons z New Bernu na východě Severní Karolíny.

Fotka, na které sedí unavený Simmons se svou kočkou na rameni, se stala hitem amerických sociálních sítí. Příběh sdílel Andrew Carter ze zpravodajského deníku Charlotte Observer. Jeho příspěvek na Twitteru sdílelo téměř 12 tisíc lidí.

Simmonse z jeho domu evakuovali záchranáři na člunu, Američan reportérovi řekl, že zde uvízl poté, co se prudce zvedla hladina řeky Neuse a zaplavila celou čtvrť. Vysvětlil, že za čtyřicet let svého života žádnou podobnou přírodní katastrofu nezažil, a tak původně zamýšlel přečkat hurikán doma se zásobami jídla a pití.

Poté, co viděl, jak se jeho okolí pohlcuje řeku, změnil názor a rozhodl se přesunout do bezpečnější zóny. V domě, který záplava nepostihla, však zůstal jeho otec, jenž s ním odmítl odjet.

Pod nepromokavou bundu vzal aspoň své nové kotě. "Jeho matka je divoká kočka, takže…," odmlčel se s nadějí, že před vodou utekla. "Miluju zvířata a taky ho krmím," vysvětlil reportérovi náklonnost kotěte, které mu sedělo na rameni, když fotka vznikla.

Scéna jako z filmu

Na otázku, jak se jeho malý přítel jmenuje, odpověděl: "Přeživší". "Možná v tu chvíli improvizoval, protože jeho odpověď zněla jako z filmového scénáře," napsal novinář Carter.

Ať už to bylo jakkoliv, lidé na Twitteru si fotku oblíbili a během víkendu se objevila na všech hlavních amerických zpravodajských serverech.

Jiný novinář Andy Bechtel se nechal slyšet, že fotka se stane ikonickým snímkem hurikánu Florence. A zatím to vypadá, že se ve svém odhadu nespletl.

Carter ale nezůstal jen u příběhu Simmonse a jeho Přeživšího, informoval i o dalších lidech, kteří zachraňovali domácí mazlíčky po celém státě. A o lidech, kteří kvůli hurikánu přišli o své domovy. 

Video: Takhle probíhala evakuace lidí v New Bernu, podívejte se

Záchranáři evakuují lidi ze zatopené ubytovny | Video:
 

Právě se děje

Další zprávy