Turisté zachránili umírajícího lva. Fotkou na Facebooku zburcovali vedení safari

pej
6. 1. 2016 12:37
Návštěvníci nejstaršího afrického národního parku zachránili umírajícího lva, který uvízl v nástrahách pytláků. Sdílením snímku zraněné šelmy na Facebooku vyvolali diskusi i zájem vedení safari. Zvíře bylo nalezeno a je v péči veterinářů. Po dokončení léčby bude vráceno zpět do volné přírody.
Zraněný lev v Krugerově národním parku
Zraněný lev v Krugerově národním parku | Foto: Twitter Kruger National Park

Nelspruit - Turisté v jihoafrickém Krugerově národním parku zachránili umírajícího lva, který se chytil do pytláckých nástrah. Zvíře s krvácející ránou na krku vyfotili a snímkem zveřejněným na Facebooku se snažili vyburcovat vedení safari k jeho záchraně. Informoval o tom britský deník The Telegraph.

"Tenhle lev evidentně žádá o pomoc," napsal jeden z návštěvníků. "Doufám, že ho najdete brzy," přidal se s výzvou další. Jeden muž ze skupiny zachránců dokonce kvůli urychlení akce využil lsti, vedení safari se snažil zalarmovat informací o napadení mladého muže.

Fotografie krvácejícího lva záhy vyvolaly na sociálních sítích kritickou diskusi. Někteří naráželi na nedostatečnou ochranu zvířat a jiní napadali zaměstnance parku, že na nastalou situaci nereagují dostatečně rychle.

"Jsem zvědavý, jak na tuhle situaci zareagují, pokud vůbec nějakou reakci můžeme čekat. Zřejmě jediné, o co jim jde, je vydělávat peníze, ale o zvířata se vůbec nestarají," rozčilovali se lidé, podle kterých nejsou ploty kolem parku dostatečně kontrolovány a zaměstnanci neodvádějí kvalitní práci.

Vše nakonec dobře dopadlo. Policejní hlídka lva vypátrala a ošetřila. Po dokončení léčby plánují zvíře vypustit zpět do volné přírody. Podle informací zveřejněných na Twitteru nebylo zranění ve skutečnosti tak vážné, jak se původně zdálo. "Děkujeme za vaši pomoc při záchraně lva,“ dodalo vedení parku.

Když jenom v JAR mizí víc jak tisíc zvířat ročně, tak to lze nazvat genocidou, říká šéf Zoo Dvůr Králové Přemysl Rabas. Kriticky ohrožený druh nosorožce severního bílého lze podle něj ještě zachránit | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy