reklama
 
 

Toulavá kočka zachránila odložené dítě před umrznutím

16. 1. 2015
Video: YouTube
Odložený kojenec přežil v lepenkové krabici jen díky kočce bez domova, která ho chránila vlastním tělem a přivolala pomoc.

Moskva – Dlouhosrstá mourovatá kočka Máša, která žije na ulicích ruského města Obninsk, se přes noc stala hrdinkou. Podařilo se jí zachránit odložené dítě, na které upozornila obyvatele místního sídliště.

Podle Central European News narazila na teprve dvouměsíčního chlapce odloženého v lepenkové krabici. Kojenec byl sice dobře oblečený a v krabici se později našly i dětské pleny a výživa, ale teplota v centrální části Rusku není během zimy nijak příznivá.

Dítě bylo venku díky Máše jen pár hodin. Kočka si k němu vlezla do krabice, zahřívala ho vlastním tělem a přitom mňoukala, aby upozornila kolemjdoucí.

"Obvykle je velmi klidná a přátelská, takže když jsem uslyšela její mňoukání, myslela jsem si, že je snad zraněná,“ řekla Irna Lavora, která bydlí nedaleko místa, kde se dítě našlo, a čas od času krmí potulné kočky.

Chlapeček byl okamžitě převezen do tamní nemocnice a podle lékařů je díky Mášiným mateřským instinktům v naprostém pořádku. Kočka ale nebyla z odjezdu svého nového svěřence nijak nadšená a snažila se dostat za ním do sanitky. Když se jí to nepodařilo, čekala ještě několik hodin na stejném místě.

autor: jaz | 16. 1. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama