Těhotná bezdomovkyně byla závislá na heroinu. Po porodu její dítě adoptoval policista

Magazín Magazín
11. 9. 2018 9:04
Strážník Jesse Whitten z kalifornské Santa Rosy si může ve svém seznamu dobrých skutků velkým písmem poznačit letošní září. Na začátku měsíce totiž oficiálně adoptoval dítě ženy bez domova, která bojovala se závislostí na heroinu. Drogově závislou poprvé potkal při své pravidelné pochůzce a o její sedmiměsíční dceru jménem Harlow Maisey se nyní stará společně s manželkou Ashley.
Kalifornský strážník Jesse Whitten adoptoval dítě drogově závislé bezdomovkyně.
Kalifornský strážník Jesse Whitten adoptoval dítě drogově závislé bezdomovkyně. | Foto: facebook.com/SantaRosaPoliceDepartment

Když loni na jaře strážník Jesse Whitten při své pravidelné pochůzce kontroloval ulice kalifornského města Santa Rosa, narazil na těhotnou ženu. Mladá bezdomovkyně neúspěšně bojovala se závislostí na heroinu a Whitten se ji marně snažil přesvědčit, aby nastoupila do protidrogové léčebny.

"Povídala mi o svých dvou narozených dětech. Vzpomněl jsem si, že jsem je potkal v zařízení pro děti čekající na pěstounskou péči, a to ve mně okamžitě vzbudilo soucit," svěřil se Whitten americké televizní stanici CBS.

O několik týdnů později se se ženou bez domova setkala i Whittenova manželka Ashley. "Manželka si všimla jejího velkého břicha a zeptala se, jestli by si na něj mohla sáhnout, aby cítila, jak se dítě hýbe," popsal policista.

Při další příležitosti ho bezdomovkyně překvapila s neobvyklou prosbou a zeptala se, jestli by manželé Whittenovi nemohli její dceru adoptovat. Třiatřicetiletý trojnásobný otec si tehdy myslel, že žena z ulice podlehla jen chvilkovému návalu citů.

Letos, devátého února, drogově závislá porodila, a přestože se během těhotenství pokoušela drogy nebrat, dítě přišlo na svět s heroinem v organismu. V prvních týdnech po narození proto čelilo zdravotním komplikacím, ale jeho stav se brzy zlepšil.

Když se místní úředníci matky zeptali, jestli chce dítě svěřit do péče pěstounů, požádala je, aby místo toho zavolali strážníku Whittenovi. Ten si tak první zářijový týden společně s manželkou dceru bezdomovkyně nakonec skutečně osvojil.

Sedmiměsíční holčička dostala dvě jména - Harlow podle adoptivních rodičů a Maisey podle biologické matky. "Dali jsme jí dvě jména, aby věděla, že její máma ji má ráda stejně jako my. Když jsem za tou ženou přišel do nemocnice, řekla mi, že jsem se k ní vždycky choval férově a že chce pro svou dceru lepší život," vysvětlil Whitten.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 43 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy