Těhotná bezdomovkyně byla závislá na heroinu. Po porodu její dítě adoptoval policista

Magazín Magazín
11. 9. 2018 9:04
Strážník Jesse Whitten z kalifornské Santa Rosy si může ve svém seznamu dobrých skutků velkým písmem poznačit letošní září. Na začátku měsíce totiž oficiálně adoptoval dítě ženy bez domova, která bojovala se závislostí na heroinu. Drogově závislou poprvé potkal při své pravidelné pochůzce a o její sedmiměsíční dceru jménem Harlow Maisey se nyní stará společně s manželkou Ashley.
Kalifornský strážník Jesse Whitten adoptoval dítě drogově závislé bezdomovkyně.
Kalifornský strážník Jesse Whitten adoptoval dítě drogově závislé bezdomovkyně. | Foto: facebook.com/SantaRosaPoliceDepartment

Když loni na jaře strážník Jesse Whitten při své pravidelné pochůzce kontroloval ulice kalifornského města Santa Rosa, narazil na těhotnou ženu. Mladá bezdomovkyně neúspěšně bojovala se závislostí na heroinu a Whitten se ji marně snažil přesvědčit, aby nastoupila do protidrogové léčebny.

"Povídala mi o svých dvou narozených dětech. Vzpomněl jsem si, že jsem je potkal v zařízení pro děti čekající na pěstounskou péči, a to ve mně okamžitě vzbudilo soucit," svěřil se Whitten americké televizní stanici CBS.

O několik týdnů později se se ženou bez domova setkala i Whittenova manželka Ashley. "Manželka si všimla jejího velkého břicha a zeptala se, jestli by si na něj mohla sáhnout, aby cítila, jak se dítě hýbe," popsal policista.

Při další příležitosti ho bezdomovkyně překvapila s neobvyklou prosbou a zeptala se, jestli by manželé Whittenovi nemohli její dceru adoptovat. Třiatřicetiletý trojnásobný otec si tehdy myslel, že žena z ulice podlehla jen chvilkovému návalu citů.

Letos, devátého února, drogově závislá porodila, a přestože se během těhotenství pokoušela drogy nebrat, dítě přišlo na svět s heroinem v organismu. V prvních týdnech po narození proto čelilo zdravotním komplikacím, ale jeho stav se brzy zlepšil.

Když se místní úředníci matky zeptali, jestli chce dítě svěřit do péče pěstounů, požádala je, aby místo toho zavolali strážníku Whittenovi. Ten si tak první zářijový týden společně s manželkou dceru bezdomovkyně nakonec skutečně osvojil.

Sedmiměsíční holčička dostala dvě jména - Harlow podle adoptivních rodičů a Maisey podle biologické matky. "Dali jsme jí dvě jména, aby věděla, že její máma ji má ráda stejně jako my. Když jsem za tou ženou přišel do nemocnice, řekla mi, že jsem se k ní vždycky choval férově a že chce pro svou dceru lepší život," vysvětlil Whitten.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy