Těhotná bezdomovkyně byla závislá na heroinu. Po porodu její dítě adoptoval policista

Magazín Magazín
11. 9. 2018 9:04
Strážník Jesse Whitten z kalifornské Santa Rosy si může ve svém seznamu dobrých skutků velkým písmem poznačit letošní září. Na začátku měsíce totiž oficiálně adoptoval dítě ženy bez domova, která bojovala se závislostí na heroinu. Drogově závislou poprvé potkal při své pravidelné pochůzce a o její sedmiměsíční dceru jménem Harlow Maisey se nyní stará společně s manželkou Ashley.
Kalifornský strážník Jesse Whitten adoptoval dítě drogově závislé bezdomovkyně.
Kalifornský strážník Jesse Whitten adoptoval dítě drogově závislé bezdomovkyně. | Foto: facebook.com/SantaRosaPoliceDepartment

Když loni na jaře strážník Jesse Whitten při své pravidelné pochůzce kontroloval ulice kalifornského města Santa Rosa, narazil na těhotnou ženu. Mladá bezdomovkyně neúspěšně bojovala se závislostí na heroinu a Whitten se ji marně snažil přesvědčit, aby nastoupila do protidrogové léčebny.

"Povídala mi o svých dvou narozených dětech. Vzpomněl jsem si, že jsem je potkal v zařízení pro děti čekající na pěstounskou péči, a to ve mně okamžitě vzbudilo soucit," svěřil se Whitten americké televizní stanici CBS.

O několik týdnů později se se ženou bez domova setkala i Whittenova manželka Ashley. "Manželka si všimla jejího velkého břicha a zeptala se, jestli by si na něj mohla sáhnout, aby cítila, jak se dítě hýbe," popsal policista.

Při další příležitosti ho bezdomovkyně překvapila s neobvyklou prosbou a zeptala se, jestli by manželé Whittenovi nemohli její dceru adoptovat. Třiatřicetiletý trojnásobný otec si tehdy myslel, že žena z ulice podlehla jen chvilkovému návalu citů.

Letos, devátého února, drogově závislá porodila, a přestože se během těhotenství pokoušela drogy nebrat, dítě přišlo na svět s heroinem v organismu. V prvních týdnech po narození proto čelilo zdravotním komplikacím, ale jeho stav se brzy zlepšil.

Když se místní úředníci matky zeptali, jestli chce dítě svěřit do péče pěstounů, požádala je, aby místo toho zavolali strážníku Whittenovi. Ten si tak první zářijový týden společně s manželkou dceru bezdomovkyně nakonec skutečně osvojil.

Sedmiměsíční holčička dostala dvě jména - Harlow podle adoptivních rodičů a Maisey podle biologické matky. "Dali jsme jí dvě jména, aby věděla, že její máma ji má ráda stejně jako my. Když jsem za tou ženou přišel do nemocnice, řekla mi, že jsem se k ní vždycky choval férově a že chce pro svou dceru lepší život," vysvětlil Whitten.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Silní vítr zaměstnává hasiče na Vysočině či v jižních Čechách. Padají stromy

Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, začal v neděli odpoledne zaměstnávat hasiče na Vysočině. Už evidují přibližně tři desítky výjezdů především kvůli odstranění stromů spadlých do silnic. Podobné je to i v Jihočeském kraji. Jeden ze stromů na Českobudějovicku ale spadl i na chatku, nikoho nezranil, řekl mluvčí policie Milan Bajcura.

V jižních Čechách byla silnice spadlým stromem blokovaná například u Sezimova Ústí na Táborsku. "Nějaké nahnuté stromy jsou na Prachaticku, ale zatím to není do té míry, že by se musely silnice zavřít," řekl mluvčí.

Na Vysočině zasahovali hasiči mimo jiné v Jiřicích nebo Pejškově na Pelhřimovsku nebo v Hojkově a Mrákotíně na Jihlavsku, vyplývá to z informací na jejich webu. Vítr přecházející přes Česko od západu může mít rychlost mezi 70 až 110 kilometry v hodině, na horách i kolem 125 kilometrů. Doprovázet ho mají také vydatné srážky.

před 1 hodinou

Ausgburg s Koubkem prohrál v německé lize v Leverkusenu

Fotbalisté Augsburgu s Tomášem Koubkem v brance prohráli ve 23. kole německé ligy na hřišti Leverkusenu 0:2. Čtrnáctý Augsburg nevyhrál potřetí za sebou.

Koubka nejprve překonal v 25. minutě zblízka Moussa Diaby a po téměř hodině hry přízemní střelou z hranice vápna Nadiem Amiri. Do utkání nezasáhli Koubkovi čeští spoluhráči stoper Marek Suchý, který zůstal jen na lavičce, a zraněný záložník Jan Morávek.

Leverkusen vyhrál ve třetím utkání po sobě a bodově se dotáhl na čtvrtý Mönchengladbach, který drží poslední místo zaručují účast v Lize mistrů. Borussia má však zápas k dobru. Na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí oba celky šest bodů.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Leverkusen - Augsburg 2:0 (25. Diaby, 59. Amiri),

18:00 Wolfsburg - Mohuč.

Další zprávy