reklama
 
 

Těhotná bezdomovkyně byla závislá na heroinu. Po porodu její dítě adoptoval policista

11. 9. 2018 9:04
Strážník Jesse Whitten z kalifornské Santa Rosy si může ve svém seznamu dobrých skutků velkým písmem poznačit letošní září. Na začátku měsíce totiž oficiálně adoptoval dítě ženy bez domova, která bojovala se závislostí na heroinu. Drogově závislou poprvé potkal při své pravidelné pochůzce a o její sedmiměsíční dceru jménem Harlow Maisey se nyní stará společně s manželkou Ashley.

Když loni na jaře strážník Jesse Whitten při své pravidelné pochůzce kontroloval ulice kalifornského města Santa Rosa, narazil na těhotnou ženu. Mladá bezdomovkyně neúspěšně bojovala se závislostí na heroinu a Whitten se ji marně snažil přesvědčit, aby nastoupila do protidrogové léčebny.

"Povídala mi o svých dvou narozených dětech. Vzpomněl jsem si, že jsem je potkal v zařízení pro děti čekající na pěstounskou péči, a to ve mně okamžitě vzbudilo soucit," svěřil se Whitten americké televizní stanici CBS.

O několik týdnů později se se ženou bez domova setkala i Whittenova manželka Ashley. "Manželka si všimla jejího velkého břicha a zeptala se, jestli by si na něj mohla sáhnout, aby cítila, jak se dítě hýbe," popsal policista.

Při další příležitosti ho bezdomovkyně překvapila s neobvyklou prosbou a zeptala se, jestli by manželé Whittenovi nemohli její dceru adoptovat. Třiatřicetiletý trojnásobný otec si tehdy myslel, že žena z ulice podlehla jen chvilkovému návalu citů.

Letos, devátého února, drogově závislá porodila, a přestože se během těhotenství pokoušela drogy nebrat, dítě přišlo na svět s heroinem v organismu. V prvních týdnech po narození proto čelilo zdravotním komplikacím, ale jeho stav se brzy zlepšil.

Když se místní úředníci matky zeptali, jestli chce dítě svěřit do péče pěstounů, požádala je, aby místo toho zavolali strážníku Whittenovi. Ten si tak první zářijový týden společně s manželkou dceru bezdomovkyně nakonec skutečně osvojil.

Sedmiměsíční holčička dostala dvě jména - Harlow podle adoptivních rodičů a Maisey podle biologické matky. "Dali jsme jí dvě jména, aby věděla, že její máma ji má ráda stejně jako my. Když jsem za tou ženou přišel do nemocnice, řekla mi, že jsem se k ní vždycky choval férově a že chce pro svou dceru lepší život," vysvětlil Whitten.

Not long ago, while Ofc. Whitten was working he met a pregnant woman needing help. She didn't ask for assistance the way a typical call for service goes, she was looking for a home and a family for her unborn baby. Ofc. Whitten, the proud father of three girls already, opened his heart and his home to this baby. And now it's official! After a moving adoption hearing, she is a part of Ofc. Whitten's family. Congratulations, Whitten family, and welcome, baby, to the SRPD family!

Zveřejnil(a) Santa Rosa Police dne 31. August 2018

autor: Magazín | 11. 9. 2018 9:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama