Záchrana sebevraha s provazem na krku, vysvobození rodiny z hořícího domu. I to dokáží psí hrdinové

hrz
12. 4. 2016 20:23
Německý ovčák, který při hledání sebevraha vypracoval sedmikilometrovou stopu, nebo labradorka, která probudila pět lidí v hořícím rodinném domě. I tohle jsou příběhy letošních vítězů již šestého ročníku ankety Statečné psí srdce.
Polux
Polux | Foto: Pes Jíra

Policejní pes Polux vypátral sebevraha, jenž se chtěl oběsit

Podezřelý byl spatřen při vloupání do myslivecké kazatelny. Muže, který tu neměl co pohledávat, si všiml myslivec, a nečekaného návštěvníka na posedu zavřel. O incidentu neprodleně informoval policii. Podezřelému se však z kazatelny povedlo utéct. Na krku měl provaz a křičel, že si vezme život.

Muže, který hrozil sebevraždou, bylo nutné co nejdříve najít. Služební pes Polux pachovou stopu ihned zachytil a po celou dobou ji dokázal sledovat velmi rychlým tempem. Pachová stopa vedla z větší části lesním porostem, pokrytým sypkým sněhem, navíc silně foukalo, stopy tedy nebyly zrakem patrné. Psovod se tak musel plně spolehnout na práci zvířete.

Stopa vedla velmi náročným, svažitým terénem a prostupovala i houštinami a křovisky. Služební pes ji i přes všechny komplikace po celou dobu naprosto spolehlivě sledoval. Po dlouhých sedmi kilometrech se povedlo podezřelého zadržet. Muž, který měl stále omotaný kus provazu kolem krku, hlídce sdělil, že chtěl skončit se svým životem a hledal místo, kde by se oběsil.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 5 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy