Stárnoucí psi budou mít svůj domov. S bazénem a za 20 tisíc

ČTK ČTK
3. 7. 2014 10:40
Psi-důchodci budou moct v klidu dožít v pečovatelském domě, který zvířatům nabídne kadeřnický salón, bazén i nadstandardní zdravotnickou péči.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Tokio - Nový japonský domov s pečovatelskou službou bude mít všechno, co si senioři mohou přát - od kadeřnického salónu a čtyřiadvacetihodinové zdravotní péče až po pohodlné postele a plavecký bazén, aby končetiny zůstaly v kondici - a to všechny čtyři. Zařízení, které se chystá zahájit provoz na tokijském předměstí, je určené stárnoucím psům všech ras a velikostí, kterým zajistí důstojný zbytek života, napsala agentura AFP.

"Mnoho mazlíčků stárne stejně jako jejich majitelé," řekl prezident společnosti Aeonpet Akihiro Ogawa během předvádění nového psího domova. "Doufám, že toto zařízení poskytne alespoň částečné řešení tohoto problému," dodal.

Psům tu mohou zajistit místo například majitelé, kteří se obávají, co s jejich starým psíkem bude, až sami zemřou. A rozhodně se o ně nemusí bát. Plavecký bazén má plovací vesty v psích velikostech a zařízení je vybavené i počítačovou tomografií pro důkladné zdravotní vyšetření. V nabídce jsou také paměťové hry, které pomohou zahánět stařeckou psí demenci.

Pobyt v zařízení, které zahájí provoz příští týden, nebude nijak levný. Bude stát v přepočtu od 20 tisíc korun měsíčně za malého psa a dvojnásobek za velkého.

 

Právě se děje

Další zprávy