Stárnoucí psi budou mít svůj domov. S bazénem a za 20 tisíc

ČTK ČTK
3. 7. 2014 10:40
Psi-důchodci budou moct v klidu dožít v pečovatelském domě, který zvířatům nabídne kadeřnický salón, bazén i nadstandardní zdravotnickou péči.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Tokio - Nový japonský domov s pečovatelskou službou bude mít všechno, co si senioři mohou přát - od kadeřnického salónu a čtyřiadvacetihodinové zdravotní péče až po pohodlné postele a plavecký bazén, aby končetiny zůstaly v kondici - a to všechny čtyři. Zařízení, které se chystá zahájit provoz na tokijském předměstí, je určené stárnoucím psům všech ras a velikostí, kterým zajistí důstojný zbytek života, napsala agentura AFP.

"Mnoho mazlíčků stárne stejně jako jejich majitelé," řekl prezident společnosti Aeonpet Akihiro Ogawa během předvádění nového psího domova. "Doufám, že toto zařízení poskytne alespoň částečné řešení tohoto problému," dodal.

Psům tu mohou zajistit místo například majitelé, kteří se obávají, co s jejich starým psíkem bude, až sami zemřou. A rozhodně se o ně nemusí bát. Plavecký bazén má plovací vesty v psích velikostech a zařízení je vybavené i počítačovou tomografií pro důkladné zdravotní vyšetření. V nabídce jsou také paměťové hry, které pomohou zahánět stařeckou psí demenci.

Pobyt v zařízení, které zahájí provoz příští týden, nebude nijak levný. Bude stát v přepočtu od 20 tisíc korun měsíčně za malého psa a dvojnásobek za velkého.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Vladimír Dbalý a další tři lidé jsou znovu obžalovaní v kauze zakázek Nemocnice Na Homolce

Státní zástupce znovu obžaloval bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého a další tři lidi v takzvané třetí větvi kauzy zakázek tohoto zdravotnického zařízení. Uvedla to ČT. Znovu před soud půjde i Dbalého bývalý náměstek Michal Toběrný a Jan Valtr, který figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga. Již dříve chtěl soud stíhání zastavit, státní zástupce ale nesouhlasil.

Třetí větev kauzy spadá do období mezi lety 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.

Zdroj: Domácí
před 24 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 35 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy